Minister Lajčák: Filozofia predsedníctva

20.12.2016 9:48

Z Facebooku.

Minister Lajčák: Filozofia predsedníctva
Foto: SITA
Popis: Miroslav Lajčák

V pondelok sa v Bruseli uskutočnila posledná ministerská Rada pod našou predsedníckou taktovkou a ja som doma už začal bilanciu šiestich mesiacov pôsobenia Slovenska na čele jednej z troch najdôležitejších inštitúcií Únie. Najskôr sme priebeh a výsledky SK PRES zhodnotili spoločne so slovenskými mimovládkami a zhodli sa, že naozaj išlo o úspešné predsedníctvo. Podobne pozitívne sa na pracovnom obede vyjadrili aj veľvyslanci členských krajín EÚ (viac tu - http://bit.ly/2h4LAjK).

V jednom aj druhom prípade sa potvrdzuje, že úspech je tímová záležitosť, lebo pri slovenskom predsedníctve k nemu prispeli aj zahraniční partneri konzultáciami, skúsenosťami i personálnou výpomocou. No a na domácom fronte sa na úspechu SK PRES a jeho zviditeľňovaní vo svete podieľali aj mimovládky a to podujatiami ako Globsec, Tatra summit či Medzinárodná konferencia rozvoja a demokracie. Na tomto spoločnom predsedníckom úspechu by sme chceli stavať aj naďalej a s mimovládkami a think-tankami sme sa dohodli, že sa budeme snažiť o zintenzívnenie domácej verejnej diskusie o európskych témach, aby sa posilnilo povedomia našich občanov o výhodách EÚ.

Lebo to je podstata tohto jedinečného projektu: aby znamenal konkrétny prínos pre ľudí. To bola aj filozofia predsedníctva, a v tom chceme spolu s mimovládnym sektorom pokračovať aj po jeho skončení.

JUDr. Miroslav Lajčák

  • BPP
  • minister zahraničných vecí a európskych záležitostí

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

8:00 NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

Strana NAJ uskutočnila vo štvrtok 19. apríla protest proti prijímaniu imigrantov na Námestí SNP v Br…