Minister Gajdoš rokoval so švédskou veľvyslankyňou H. Eduardsovou

12.1.2018 13:30

Minister obrany Peter Gajdoš prijal 9. 1. na pôde rezortu obrany švédsku veľvyslankyňu Helen Eduardsovú. Diskutovali o aktuálnych témach spolupráce v oblasti obrany, možnostiach jej prehĺbenia, modernizačných projektoch, ale strategických dokumentoch, ktoré slovenské ministerstvo obrany pripravilo v minulom roku.

Minister Gajdoš rokoval so švédskou veľvyslankyňou H. Eduardsovou
Foto: SITA
Popis: Minister obrany Peter Gajdoš

„Zhodli sme sa, že spolupráca našich krajín v oblasti obrany je na vysokej úrovni a máme aj do budúcnosti na čom stavať,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Na stretnutí sa diskutovalo aj o spolupráci v oblasti EOD, ako aj o slovenskom projekte nepriamej palebnej podpory „EuroArtillery“, ktorý bol zaradený do prvej vlny realizácie projektov PESCO. „Samozrejme vítame možnú účasť švédskych vojakov v pozícii pozorovateľov na cvičení RCHBO Toxic Valley 2018,“ uviedol šéf rezortu obrany. Ako ďalej uviedol naďalej tiež platí ponuka na účasť v kurze ISOC v Akadémii v Liptovskom Mikuláši.

V súvislosti s prijatými strategickými dokumentami, minister Gajdoš informoval švédsku veľvyslankyňu H. Eduardsovou aj o prijatom Dlhodobom pláne rozvoja obrany, ktorý predstavuje investičný plán do roku 2030 a jeho realizácii v praxi. V rámci regionálnej spolupráce je priestor na prehĺbenie vzťahov medzi V4 (ktorej bude Slovensko od júla predsedať) a zoskupením NORDEFCO.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

SNS: Slovensko potrebuje novú koncepciu rodinnej a demografickej politiky

16:44 SNS: Slovensko potrebuje novú koncepciu rodinnej a demografickej politiky

Slovenská národná strana veľmi citlivo a so znepokojením sleduje možnú zraniteľnosť rodín, klesajúcu…