Minister Gajdoš rokoval s predsedom Vojenského výboru NATO gen. Stuartom Peachom

3. 7. 2019 15:12

Minister obrany SR Peter Gajdoš v priestoroch rezortu obrany rokoval s predsedom Vojenského výboru NATO generálom Stuartom Peachom, ktorý pri príležitosti účasti na konferencii veliteľov navštívil Slovenskú republiku. Počas stretnutia diskutovali o aktuálnych otázkach v oblasti medzinárodnej bezpečnosti a zhodnotili tiež plnenie záväzkov Slovenskej republiky, ktoré jej vyplývajú z členstva v Severoatlantickej aliancii.

Minister Gajdoš rokoval s predsedom Vojenského výboru NATO gen. Stuartom Peachom
Foto: TASR
Popis: Peter Gajdoš

„Slovenská republika si svoje medzinárodné záväzky v oblasti obrany plní zodpovedne, čoho dôkazom je aj skutočnosť, že navyšovanie obranných výdavkov sa nám podarí dosiahnuť ešte skôr, ako bolo pôvodne plánované,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Ako ďalej vysvetlil, plánované navýšenie výdavkov na obranu na úroveň 2 % HDP do roku 2024 sa Slovensku podarí dosiahnuť už v roku 2022.
 
Šéf slovenského rezortu obrany zároveň informoval predsedu Vojenského výboru NATO gen. Peacha o plnení úloh príslušníkov Ozbrojených síl SR v rámci medzinárodného krízového manažmentu. Gen. Peach v tejto súvislosti vyzdvihol pôsobenie slovenských vojakov v misii NATO v Iraku, v operácii Resolute Support v Afganistane, ako aj v Lotyšsku. Taktiež ocenil navyšovanie výdavkov na obranu a modernizačné projekty, ktoré rezort obrany realizuje v zmysle dlhodobého plánu rozvoja obrany.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Štátny tajomník Peter Krajňák rokoval so zástupcami hasičského zboru o vzdelávaní budúcich hasičov

12:11 Ministerstvo školstva: Štátny tajomník Peter Krajňák rokoval so zástupcami hasičského zboru o vzdelávaní budúcich hasičov

Za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka sa 4. 1…