Minister Gajdoš podporí slovenský obranný priemysel na výstave IDEX

17.2.2017 13:18

Minister obrany Peter Gajdoš v dňoch 18.-21. februára navštívi medzinárodnú výstavu obrannej techniky IDEX 2017 v Abú Dhabí. V rámci výstavy v Spojených arabských emirátoch bude rokovať s významnými partnermi o možnostiach posilnenia obchodných vzťahov v obrannej oblasti, ako aj o ďalšom rozširovaní spolupráce. Ide o jednu z foriem, ktorou šéf rezortu obrany v zmysle programového vyhlásenia vlády podporí slovenský obranný priemysel.

Minister Gajdoš podporí slovenský obranný priemysel na výstave IDEX
Foto: SITA
Popis: Minister obrany Peter Gajdoš

Výstava v Spojených arabských emirátoch je významným miestom na prezentáciu slovenského obranného priemyslu, ktorý má vo svete veľmi dobré meno. Obranný priemysel významne vplýva aj na zvyšovanie zamestnanosti v daných regiónoch Slovenska.

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEX je v Abú Dhabí organizovaný s dvojročnou periodicitou a patrí medzi najprestížnejšie svetové výstavné akcie v oblasti obranného priemyslu. Je jednou z najdôležitejších veľtržných akcií svojho druhu. Výstavný areál s plochou 55 tisíc metrov štvorcových pravidelne navštevuje odborná verejnosť z krajín Blízkeho východu a ostatných regiónov sveta. V rámci výstavy sa uskutoční aj spoločná prezentácia Ministerstva obrany SR a vybraných spoločností slovenského obranného priemyslu, ktoré budú prezentovať svoje najmodernejšie produkty. Slovenská delegácia podporila výstavu svojou účasťou aj v roku 2015.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Vláda schválila zákony o vysokoškolskom a odbornom vzdelávaní

17:22 Ministerstvo školstva: Vláda schválila zákony o vysokoškolskom a odbornom vzdelávaní

Hneď tri zákony predložila na rokovanie vlády SR ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Mart…