Mesto Nitra: Búrajú predsudky spoločnosti o hendikepovaných ľuďoch

12.8.2017 9:47

Súčasťou Nitrianskeho kultúrneho leta sa počas uplynulej soboty stalo v mestskom parku netradičné integračno-spoločenské podujatie „Žime spolu!“, pripravené občianskym združením SocialData a mestom Nitra. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Branislav Ondruš, primátor Nitry Jozef Dvonč, zástupcovia primátora Martin Nemky a Ján Vančo.

Mesto Nitra: Búrajú predsudky spoločnosti o hendikepovaných ľuďoch
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: Nitra

„Naše mesto robí všetko preto, aby sme odstraňovali bariéry, nielen na chodníkoch, uliciach, v úradoch, ale aj v hlavách. Svedčí o tom aj zapájanie sa mesta do súťaže Oskar bez bariér, ktorú sme i vyhrali a niekoľkokrát sme boli medzi finalistami. Našim cieľom nie je len vyhrávať. Podstatné je, aby sme tých bariér vo vzájomnom spolužití mali čo najmenej,“ dodal primátor Jozef Dvonč. Podpredseda občianskeho združenia Tomáš Števo uviedol, že týmto podujatím sa pokúsili spojiť záujmy a vedomosti ľudí s hendikepom i bez hendikepu, aby týmto spôsobom pomohli búrať v „zdravej spoločnosti“ predsudky ktoré o hendikepovaných ľuďoch má.

Počas podujatia mali návštevníci možnosť vidieť zdravých i hendikepovaných umelcov - venujúcich sa s rovnakým zápalom remeselníckej či umeleckej činnosti. V hlavnom programe sa predstavili hendikepovaní členovia Tanečného klubu Danube Bratislava. Popoludnie v parku vyvrcholilo koncertom mladej slovenskej rockovej skupiny DORA.                   

(SY)

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: V školstve potrebujeme vidieť reálne výsledky, nie počúvať ľúbivé reči

22:44 SaS: V školstve potrebujeme vidieť reálne výsledky, nie počúvať ľúbivé reči

Učitelia, žiaci a rodičia potrebujú vidieť reálne výsledky, nie počúvať kvetnaté reči, lebo za vyše …