Matovič (OĽaNO): Kresťania nepodľahli zastrašovaniu. Urobíme všetko preto, aby sa Čaputová stala prezidentkou

18.3.2019 21:53

„Pre úspech Zuzany Čaputovej bol podstatný nebývalý záväzok dvojice Mistrík a Čaputová, že len jeden z nich pôjde do prvého kola, ktorý sme s nimi vyrokovali, aj keď nám mnohí neverili, že sa nám to podarí. Rovnako dôležité však bolo, že Zuzana Čaputová je skutočne dobrou kandidátkou.

Matovič (OĽaNO): Kresťania nepodľahli zastrašovaniu. Urobíme všetko preto, aby sa Čaputová stala prezidentkou
Foto: OS
Popis: Igor Matovič

Som veľmi rád, že podstatná časť slovenských kresťanov nepodľahla zastrašovaniu a volili kandidátku, ktorej dopriali vlastný názor, aj keď s ním nesúhlasia. Prezident totiž nemá právomoc prijímať zákony. Som rád, že vyhodnotili skutky jednotlivých kandidátov a nepodľahli úmyselne šíreným klamstvám a bludom.

Od Zuzany Čaputovej očakávam v ďalšej časti kampane naďalej úprimnú komunikáciu, veľa odvahy a odhodlania. Očakávam tiež neúnavné potvrdzovanie verejného záväzku byť mostom medzi kresťanmi a liberálmi. Rovnako záväzok nepodporovať agendu LGBTI z pozície prezidentky, keďže prezidenta môžeme mať len jedného – aj pre kresťanov aj liberálov.

Od Maroša Šefčoviča by som očakával, aby dokázal odolať pokušeniu používať neférové útoky. Avšak na doterajší priebeh kampane a mizerný výsledok, Smer zrejme vytiahne tie najprízemnejšie zbrane, ako tomu bolo aj v minulých prezidentských voľbách.

V kampani bude naše hnutie stáť za svojimi voličmi, ktorí túžia po nádeji a dobe po Ficovi. Preto urobíme všetko preto, aby sa Zuzana Čaputová stala prezidentkou.“

Igor Matovič, predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Most-Híd: V Ivanke pri Dunaji bude nové parkovisko pri vlakovej stanici

19:55 Most-Híd: V Ivanke pri Dunaji bude nové parkovisko pri vlakovej stanici

Nové záchytné parkovisko v Ivanke pri Dunaji zlepší dochádzanie vlakom do Bratislavy. Výstavbu, ktor…