MZV: Dodatočná výzva na predkladanie žiadostí o dotáciu na rok 2017 v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR so zameraním na strategickú komunikáciu

23.8.2017 16:45

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, so zámerom zvyšovať prostredníctvom aktivít strategickej komunikácie verejnú informovanosť o zahraničnej, európskej a bezpečnostnej politike a ich napĺňaní v rámci euroatlantických integračných zoskupení, vyhlasuje dodatočnú výzvu na predkladanie žiadostí o dotáciu na rok 2017 v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR so zameraním na strategickú komunikáciu.

MZV: Dodatočná výzva na predkladanie žiadostí o dotáciu na rok 2017 v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR so zameraním na strategickú komunikáciu
Foto: SITA
Popis: Budova Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky

Disponibilný objem zdrojov určených na dodatočnú výzvu v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR so zameraním na strategickú komunikáciu je vo výške 28 000 Eur.  

Hlavným cieľom vyhlásenej dodatočnej výzvy je využitie kapacít a expertízy mimovládneho sektora a akademickej obce v rámci strategickej komunikácie o témach medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR, najmä v súvislosti s členstvom a pôsobením SR v EÚ a NATO, ako aj jej celkovým hodnotovým a civilizačným ukotvením. Základným kritériom na posúdenie žiadosti je vhodnosť, účelnosť a komplexnosť projektu. Pre naplnenie tohto kritéria sú zverejnené témy na spracovanie projektov. Predkladať možno iba žiadosti na projekty v rámci okruhu zverejnených tém. 

Dotácia sa poskytuje okruhu žiadateľov vymedzenom v § 3 zákona č. 545/2010 Z. z. o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky a o zmene a doplnení zákona č. 617/2007 Z. z. o oficiálnej rozvojovej pomoci a o doplnení zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov, v znení neskorších predpisov na základe písomnej žiadosti o poskytnutie dotácie.

Žiadosť predkladá žiadateľ len na predpísaných formulároch, ktoré mu vygeneruje elektronický dotačný systém po ukončení elektronickej registrácie (link: http://dotacie.mzv.sk/2017/; podprogram 2.2 – Dotácie v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR – strategická komunikácia MVZP-STRATCOM/2017), a to v jednom originálnom vyhotovení spolu so všetkými povinnými prílohami najneskôr do 29.9.2017. 

Bližšie informácie k zverejnenej dodatočnej výzve nájdu žiadatelia na webovej stránke ministerstva v sekcii dotácie / dotácie zo štátneho rozpočtu / dotácie v oblasti medzinárodných vzťahov a zahraničnej politiky SR.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽaNO: Richterov nápad je adeptom na byrokratický nezmysel roka

21:35 OĽaNO: Richterov nápad je adeptom na byrokratický nezmysel roka

Vláda plánovanou zmenou zákona o nelegálnej práci šikanuje jednoosobové eseročky. Tvrdia to poslanci…