MH SR zorganizovalo pre podnikateľov podujatie o zahraničnom obchode

24.6.2018 17:02

Ministerstvo hospodárstva zorganizovalo podujatie pre podnikateľov týkajúce sa využitia obchodno-politických nástrojov Európskej únie v podmienkach Slovenska. Dominovali najmä tri témy - prístup na trhy tretích krajín, colné suspenzie a colné kvóty a nástroje na ochranu obchodu. Na podujatí sa zúčastnili zástupcovia viacerých firiem, asociácií, združení, akademickej pôdy a ministerstiev.

MH SR zorganizovalo pre podnikateľov podujatie o zahraničnom obchode
Foto: SITA
Popis: Budova Ministerstva hospodárstva SR

Cieľom podujatia bolo najmä ponúknuť slovenským podnikateľom informácie, ktoré môžu využívať v rámci zahraničného obchodu. V prípade prístupu na trhy tretích krajín sa informácie týkali vývozu z Európskej únie. Podnikatelia sa mohli oboznámiť s názorným fungovaním databázy prístupu tovarov na trhy tretích krajín, ako aj s fungovaním a aktivitami poradného výboru pre prístup na trh. Prezentácia o colných suspenziách a kvótach bola pre zmenu zameraná na rozšírenie importných možností za zvýhodnených podmienok. Čo sa týka riešenia prípadov pre firmy a objemu usporených peňazí, v porovnaní s ostatnými členskými štátmi EÚ patrí Slovensko k tým najaktívnejším a najúspešnejším krajinám. V rámci témy nástrojov na ochranu obchodu boli podnikateľom predstavené antidumpingové opatrenia a pohľad na aktuálnu situáciu v oblasti ocele a hliníka.

V prípade záujmu je Odbor zahraničnoobchodnej politiky MH SR pripravený zúčastniť sa alebo zorganizovať aj ďalšie podujatie, ktoré bude zamerané na zahraničnoobchodné záležitosti.

Odbor komunikácie MH SR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

22:19 Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v priebehu februára uskutočňuje trojtýždňový kurz ochrany konvo…