Kiššová (SaS): Žiadame vysvetlenia k prevádzke tepelnej elektrárne Nováky

16. 12. 2016 7:59

Predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti a podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita Jana Kiššová sa dnes listami obrátila na ministra hospodárstva Petra Žigu a ministra životného prostredia Lászlóa Solymosa. V listoch žiada vysvetlenia vo veci prevádzky tretieho bloku tepelnej elektrárne v Novákoch, ktorá je podľa zistení poslancov Karola Galeka a Anny Zemanovej nezákonne v prevádzke.

Kiššová (SaS): Žiadame vysvetlenia k prevádzke tepelnej elektrárne Nováky
Foto: SITA
Popis: Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
reklama

K tejto téme zvolala Jana Kiššová na štvrtok 8.12. 2016 Výbor NR SR pre hospodárske záležitosti, na ktorý boli obaja ministri pozvaní. Ani jeden z nich však na rokovanie výboru neprišiel. „Absencia Vás, ako aj koaličných poslancov, v nás len posilnila podozrenie, že v elektrárni sa naozaj môžu porušovať zákony,“ píše Kiššová. A pripomína: „Náplňou parlamentných výborov je sledovať, ako sa dodržiavajú a vykonávajú zákony v Slovenskej republike a tiež rokovať o zásadných otázkach hospodárskeho a sociálneho rozvoja Slovenskej republiky. Požiadavku na zodpovedanie otázky, či sa jeden z blokov tepelnej elektrárne v Novákoch prevádzkuje v rozpore so zákonmi, považujeme za legitímnu.“

Výbor, na ktorom opoziční poslanci očakávali informácie o prevádzke a dôvody absencie akýchkoľvek povolení k prevádzke bloku 3 elektrárne Nováky, odignorovali aj poslanci koalície. Vysvetľovanie sa teda nekonalo. Kiššová ďalej obom ministrom píše: „Hoci zákon vyslovene nezakazuje obštrukcie poslancov, koaličná väčšina a ministri vlády by mali veľmi dobre zvažovať, v akých prípadoch ich použijú a komu tým slúžia.“ Zároveň dodáva: „Dovoľte mi vysloviť domnienku, že keby ste mali v rukách dobré argumenty, naše podozrenia by ste na zasadnutí výboru doslova s chuťou vyvrátili. Týmto otvoreným listom Vám dávam ďalšiu príležitosť to urobiť,“ vyzýva Kiššová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…