Kiska otvoril konzulát v Splite a odhalil bustu Kukučína

22. 6. 2017 10:33

Prezident Andrej Kiska v stredu pokračoval v oficiálnej návšteve Chorvátska programom v Splite, hlavnom meste turistami obľúbenej Splitsko-dalmatínskej župy. Prezident rokoval s predstaviteľmi župy a slávnostne otvoril Honorárny konzulát Slovenskej republiky.

Kiska otvoril konzulát v Splite a odhalil bustu Kukučína
Foto: TASR
Popis: Andrej Kiska
reklama

„Som veľmi rád, že v jednej z najnavštevovanejšej destinácii slovenských turistov máme teraz kúsok Slovenska. Máme tu miesto, kde ktokoľvek, kedykoľvek bude potrebovať pomoc, tak ju tu nájde,“ povedal prezident. Ročne príde do Chorvátska vyše 400-tisíc slovenských turistov.

Podľa Andreja Kisku je nesmierne dôležité, že v Chorvátsku sú ľudia s dobrým srdcom, ktorý sa snažia, aby sa turisti cítili v ich krajine dobre.

Prezident v Splite navštívil aj detské onkologické oddelenie miestnej nemocnice a popoludní na ostrove Brač v obci Selca odhalil bustu slovenského spisovateľa Martina Kukučína.

Martin Kukučín žil ako lekár na ostrove Brač viac ako 13 rokov a napísal tu aj svoj román Dom v stráni, pripomenul prezident. „Bol to človek, ktorý vždy chcel pomáhať, ako lekár tých najchudobnejších liečil zadarmo, dával im zadarmo lieky,“ vyzdvihol Andrej Kiska a vyjadril vďaku predstaviteľom obce Selca, že takto dbajú o jeho pamiatku.   

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

20:24 Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

Voľný pohyb osôb bude od 8. do 13. apríla 2020 obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdz…