Kažimír (SMER-SD): Hlavným problémom rozvoja sú regionálne rozdiely

23.11.2016 8:48

Príhovor na programovej konferencii strany SMER-SD

Kažimír (SMER-SD): Hlavným problémom rozvoja sú regionálne rozdiely
Foto: SITA
Popis: Minister financií SR Peter Kažimír

"Regionálne rozdiely nie sú témou, ktorú môžeme zľahka pohladiť a potom sa na to vykašľať. Regionálne rozdiely sú hlavným problémom ďalšieho rozvoja našej krajiny. Žijeme totiž v krajine, kde rozdiel medzi najvyspelejšou časťou a tou najchudobnejšou je obrovský a bude zdrojom ďalších nerovnováh a problémov," uviedol Kažimír.

Nemožno podľa neho rezignovať na problém, že Bratislava je piaty najrozvinutejší región v Európe a východné časti patria k najzaostalejším v Európe. "To sa deje v jednej krajine. Takže regionálne rozdiely sú kľúčovou témou na to, aby sme mohli byť ďalej úspešní," zdôraznil Kažimír.

Generálny manažér strany a minister práce Ján Richter zas informoval, že nový rok by chcel začať ešte nižšou nezamestnanosťou, ako je dnes. Jeho predstava je, aby to bolo pod deviatimi percentami. "Štvrtý rok po sebe, chvalabohu, klesá nezamestnanosť. Urobíme všetko pre to, aby sme nový rok privítali číslom osem," vyhlásil. Richter považuje za najlepšiu sociálnu pracovnú politiku princíp "dať ľuďom prácu, ak o ňu stoja".

Podpredseda strany a vicepremiér pre investície Peter Pellegrini volá po sociálnej demokracii aj spoločnosti. "Slovensko má na to, aby to bola moderná a inovatívna krajina," vyhlásil. Pokiaľ ide o sociálnu demokraciu, tá musí podľa neho zboriť viacero mýtov. Podarilo sa to podľa neho v otázke konsolidácie verejných financií. "Sociálna demokracia ukázala, že dokáže konsolidovať verejné financie," poznamenal. Teraz podľa neho potrebuje ukázať, že sa vie vysporiadať s modernými technológiami. "Musíme zabezpečiť, aby k moderným technológiám mal prístup každý bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza, z akej je sociálnej vrstvy," povedal Pellegrini.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Vláda schválila zákony o vysokoškolskom a odbornom vzdelávaní

17:22 Ministerstvo školstva: Vláda schválila zákony o vysokoškolskom a odbornom vzdelávaní

Hneď tri zákony predložila na rokovanie vlády SR ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Mart…