KDH k zastaveniu ratifikácie Istanbulského dohovoru

2.4.2019 7:53

KDH má radosť z toho, že poslanci NR SR vyzvali vládu SR, aby oznámila Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násilia na ženách a domácemu násiliu, ktorý je verejnosti známy ako Istanbulský dohovor. Budeme sledovať ďalší postup vlády SR. Kresťanskí demokrati si prajú, aby Slovenská republika čím skôr odmietla Istanbulský dohovor.

KDH k zastaveniu ratifikácie Istanbulského dohovoru
Foto: KDH
Popis: KDH

Kresťanskí demokrati odsudzujú akékoľvek násilie, a násilie páchané na ženách, deťoch a senioroch považujeme za obzvlášť trestuhodné. Podporujeme organizácie, ktoré prakticky pomáhajú obetiam násilia a tiež také, ktoré sa podieľajú na prevencii násilia výchovou a vzdelávaním mladých ľudí k rešpektovaniu práv a ľudskej dôstojnosti každého človeka.

Členovia Kresťanskodemokratického hnutia sa rovnako do takýchto projektov aj aktívne zapájajú. Apelujeme na kompetentných, aby legislatívu v tejto oblasti sprísňovali a zároveň vytvárali aj predpoklady na to, aby sa tieto zákony dodržiavali a tieto skutočnosti neboli prehliadané.

KDH plne podporuje zmeny v oblasti ochrany proti násiliu, ktoré by prispeli k zvýšenej ochrane pred domácim násilím. Istanbulský dohovor je však pre nás neprijateľný preto, lebo popri ustanoveniach o ochrane pred násilím, ktoré existujúca slovenská legislatíva už obsahuje, sa pokúša do nášho právneho poriadku zaviesť kontroverznú definíciu rodu.

Zároveň Dohovor žiada zmluvné štáty o zavedenie „opatrení na účel podpory zmien v spoločenských a kultúrnych modeloch správania sa žien a mužov s cieľom odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na … stereotypných rolách žien a mužov“ (čl. 12 ods. 1). Toto a ďalšie ustanovenia vytvárajú predpoklady, že rodová (gender) ideológia bude zavádzaná do spoločnosti, vzdelávacích programov čo považujeme za rizikové a ohrozujúce prirodzený vývin našich detí.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SaS: Reforma nemocníc nepatrí do ústavy, dávame za pravdu Kalavskej

8:18 SaS: Reforma nemocníc nepatrí do ústavy, dávame za pravdu Kalavskej

Reforma nemocníc je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) nenávratne preč. Z toho sa natíska záver…