KDH: Vládni poslanci ukázali, že im na občanoch Slovenska nezáleží

20.3.2018 19:32

Vo víre politickej krízy na Slovensku, prerokoval parlament minulý týždeň v super rýchlom rokovaní za dva dni 50 návrhov zákonov. Jedným z bodov, ktoré schválili poslanci, bol aj zákon o premávke vozidiel v cestnej premávke. Tento zákon musel minister Érsek opakovane stiahnuť z rokovania vlády aj parlamentu, pre neochotu poslancov Smeru podporiť liberalizáciu prevádzky siete STK na Slovensku. Súčasťou tohto návrhu zákona, boli aj pokuty, za neplatnú technickú kontrolu. Vládna koalícia tento zákon napokon schválila, ale len s čiastkovou liberalizáciou siete STK a len s čiastkovým znížením pokút.

KDH: Vládni poslanci ukázali, že im na občanoch Slovenska nezáleží
Foto: KDH
Popis: KDH

Vládni poslanci ale odmietli náš pozmeňujúci návrh, aby majitelia vozidiel neplatili pokutu za technickú a emisnú kontrolu, ak ju vykonajú do 15 dní od jej doručenia.

„Tento návrh presadzujeme už dlhodobo. Už pred troma rokmi sme to navrhovali v parlamente, dali sme tento návrh do pripomienkového konania a rokovali sme aj na ministerstve dopravy. Keď sme tam neuspeli, tak to v parlamente predložil poslanec Ján Marosz. Vládni poslanci tento návrh odmietli. Pritom vláda zasiela 40.000 pokút za STK ročne slovenským majiteľom vozidiel. Naším návrhom sme chceli motivovať ľudí vykonať príslušnú kontrolu, aby po našich cestách jazdilo viac bezpečných vozidiel,“ povedal Pavol Zajac, podpredseda KDH a pokračoval:

„Vláda SR posiela už dva roky slovenským vodičom domov pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu, ale aj za neplatné diaľničné nálepky. Ale zahraničným vodičom pokuty za jazdu po slovenských diaľniciach neposiela. Preto ma veľmi mrzí, že vládni poslanci neboli ochotní odpustiť pokuty aspoň niektorým našim vodičom. Znova tak ukázali, že im na občanoch Slovenska nezáleží!“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽANO: Imreczeho odchod z postu šéfa Finančnej správy bol nevyhnutnosťou

19:30 OĽANO: Imreczeho odchod z postu šéfa Finančnej správy bol nevyhnutnosťou

Po odhaleniach a spoločnom tlaku opozície konečne rezignoval šéf finančnej správy František Imrecze.…