KDH: Program vlády v oblasti školstva je len kusom papiera

10. 12. 2015 11:48

Programové vyhlásenie vlády v oblasti školstva je podľa Kresťanskodemokratického hnutia len kusom papiera. Ako povedala dnes na tlačovej besede podpredsedníčka KDH Miroslava Szitová, vláda za štyri roky nesplnila sľub o istote a stabilite regionálneho školstva.

KDH: Program vlády v oblasti školstva je len kusom papiera
Foto: KDH
Popis: KDH
reklama

„Regionálne školstvo je v horšom stave ako pred štyrmi rokmi,“ konštatovala. Zároveň upozornila, že vláda má v tomto volebnom období už tretieho ministra školstva. Kresťanskí demokrati kritizujú aj fakt, že po zrušení krajských školských úradov niektoré školy prešli pod ministerstvo vnútra, čiže rezort školstva je rozdelený pod dva rezorty a nemá vlastného pána. „Školstvo musí mať jedného ministra, ktorý rozhoduje o financiách a personálnych otázkach. Jedine vtedy sa dá vyžadovať zodpovednosť. Tým, že sa riadi školstvo cez dva rezorty, vzniká len chaos,“ doplnil poslanec NR SR za KDH Martin Fronc. Navyše existujú rozdiely v odmeňovaní zamestnancov v rezorte školstva a vnútra.

Podľa Szitovej neexistuje žiadna koncepcia regionálneho školstva. Zrušením financovania centier voľného času na žiaka sa peniaze k deťom nedostanú. Viaceré školské zariadenia museli byť zrušené. „Prostriedky určené pre voľnočasové aktivity sú používané na úpravy potokov a opravy ciest,“ uviedla podpredsedníčka KDH. Kritizovala tiež kompetenciu samosprávnych krajov určovať počty prvákov na stredných školách.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

7:00 Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…