J. Paška (SNS): Slovensko nepotrebuje a nechce peniaze od USA

7. 3. 2019 18:23

Slovenská národná strana je vážne znepokojená mediálnym nátlakom vychádzajúcim z prostredia a informačných zdrojov Veľvyslanectva Spojených štátov amerických v SR, ktorý vstupuje do oblasti slobodného a suverénneho rozhodovania Slovenskej republiky o technických aspektoch a organizácii našej obrany.

J. Paška (SNS): Slovensko nepotrebuje a nechce peniaze od USA
Foto: TASR
Popis: Národniar Jaroslav Paška

Vojenské investície v hodnote 105 miliónov dolárov, ktoré chcú (ako povedal pre Denník N hovorca americkej ambasády Griffin Rozell) Spojené štáty použiť na vybudovanie a modernizáciu leteckých základní pri Sliači a Malackách za účelom masívnejšieho rozmiestnenia a využitia americkej vojenskej techniky a kapacít na území Slovenska, nespadajú medzi primárne potreby obranného charakteru vybavenia nášho štátu.

Slovenská národná strana preto podporuje zdržanlivý postoj Ministerstva obrany SR voči podnetom a iniciatívam Spojených štátov amerických, ktoré si prostredníctvom projektov niekoľko miliardovej, Kongresom schválenej vojenskej pomoci určenej pre štáty situované na východnej hranici NATO, začínajú postupne rozmiestňovať (na základe bilaterálnych dohôd) vlastné vojenské technologické a logistické bázy v tejto časti Európy.

Základnou úlohou Vlády SR, Ministerstva zahraničných vecí SR, aj Ministerstva obrany SR je podľa Programového vyhlásenia vlády vytvárať na základe multilaterálnych dohôd a širokej medzinárodnej spolupráce (so štátmi rešpektujúcimi medzinárodné právo) podmienky pre pokojné, mierové súžitie v našom regióne.

Súčasný medzinárodný politický život nám potvrdzuje, že rozvážne správanie rezortu obrany sa stáva stále viac opodstatnené. Cudzie vojská, okrem spoločných cvičení nemajú čo na území Slovenskej republiky robiť. Slovensko je zvrchovaný a suverénny štát.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

20:11 Ministerstvo školstva: Školské knižnice už poznajú svojho absolútneho víťaza

Absolútnym víťazom 15. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice…