Ivan (SaS): Teší nás, že koalícia si osvojuje návrhy SaS

27.6.2018 17:33

Ministerstvo dopravy sa prebudilo zo spánku a reaguje na skostnatený zákon o cestnej doprave. Reaguje strana Sloboda a Solidarita na návrh rezortu zjednodušiť pôsobenie taxislužieb na Slovensku. „Viac ako dva roky sú verejne známe problémy v nastavení podnikania v oblasti taxislužieb, s riešením však ministerstvo prichádza až teraz,“ kritizuje poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Ivan (SaS): Teší nás, že koalícia si osvojuje návrhy SaS
Foto: SITA
Popis: Miroslav Ivan

SaS pripravila novelu zákona o cestnej doprave už v apríli 2017. V uvedenom návrhu sa výrazne liberalizovali podmienky podnikania v taxislužbách. Koalícia návrh zmietla zo stola. „Teraz prichádza s kópiou nášho návrhu. Je príznačné pre túto vládu, že nie je schopná prísť do parlamentu s legislatívnymi zmenami, ktoré by zjednodušovali ľudom život bez toho, aby nekopírovala konštruktívne opozičné návrhy, ktoré predtým zhodila zo stola. Súčasná koalícia nedokáže aktuálne reagovať na potreby ľudí, ich požiadavky v zjednodušovaní podnikania. Legislatívne úpravy, ktoré by zjednodušovali život všetkým občanom, tak prichádzajú do platnosti o jeden až dva roky neskôr, ako by mohli,“ tvrdí M. Ivan.

Podľa poslanca Ivana výhody slobodnejšieho podnikania v taxislužbách mohli platiť už 1,5 roka – vládny zákon má byť účinný od 1. apríla 2019, zákon z dielne SaS mohol platiť už od augusta 2017.

Tímlíder SaS pre dopravu pripomenul, že ide o bežnú prax fungovania vládnucej väčšiny. Podobná situácia sa opakuje pri viacerých návrhoch zákonov aj v rámci rezortu dopravy. „Nedávno sme predložili zákon o EČV na držiteľa vozidla, neprešiel. Opäť očakávame, že rovnaký návrh prinesie ministerstvo do parlamentu o pár mesiacov a hladko prejde.“ 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident na rozlúčkovej návšteve Poľska: V cestách máme čo zlepšovať

21:12 Prezident na rozlúčkovej návšteve Poľska: V cestách máme čo zlepšovať

Andrej Kiska v stredu navštívil Krakow, v rámci svojej predposlednej zahraničnej cesty.