Ivan (SaS): Motoristi zostávajú v patovej situácii o ďalšie mesiace dlhšie

30.11.2017 12:33

Motoristi dostali ďalšiu ranu od ministra dopravy a výstavby, tvrdí poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Ivan (SaS): Motoristi zostávajú v patovej situácii o ďalšie mesiace dlhšie
Foto: SITA
Popis: Miroslav Ivan

„Keď sa už schyľovalo k tomu, že parlament konečne odhlasuje zníženie drakonických pokút, minister novelu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel v cestnej premávke stiahol z rokovania. A predložil úplne nový zákon. Namiesto toho, aby sa konečne skončilo s drastickým pokutovaním od 1. apríla 2018, teraz navrhuje minister v novom návrhu účinnosť až 20. mája 2018. Ani to ešte nie je isté, keďže v návrhu je obsiahnutá aj konfliktná liberalizácia staníc STK a EK, ktorá bola príčinou naťahovania rokovania,“ povedal Miroslav Ivan.

SaS predkladala návrh na zníženie pokút už v decembri 2016 s účinnosťou od 1. mája 2017. Bez akéhokoľvek zdôvodnenia ho koalícia nepodporila. „Teraz vládna koalícia už druhýkrát predkladá obsahovo takmer identické opatrenie sama. Motoristi sú držaní v patovej situácii o rok dlhšie, ako by museli. A to len pre ješitné správanie sa koaličnej mašinérie, pre ktorú je dôležitejšie, kto zákon predkladá, nie, čo je jej obsahom,“ uzavrel Miroslav Ivan.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident vymenoval 19 profesorov: Nepoľavte z nárokov

22:11 Prezident vymenoval 19 profesorov: Nepoľavte z nárokov

Prezident Andrej Kiska v utorok vymenoval 19 nových profesoriek a profesorov vysokých škôl.