Gröhling (SaS): Nová ministerka môže okamžite vyriešiť tri problémy

14.9.2017 7:42

Za prvých sedem dní môže dnes vymenovaná nová ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová vyriešiť tri jednoduché problémy.

Gröhling (SaS): Nová ministerka môže okamžite vyriešiť tri problémy
Foto: archív B.G.
Popis: Branislav Gröhling (SaS)

„Po prvé, mala by sa vyjadriť, čo bude ďalej s plánovanou reformou Učiace sa Slovensko, ktorú exminister Plavčan sľuboval viac ako rok a ktorá sa stále ani len nezačala,“ hovorí Branislav Gröhling, poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre školstvo.

„Po druhé, ministerka by mala povedať, či nájde financie na celoplošné Testovanie 5 alebo sa uspokojí iba s elektronickou verziou na niekoľkých školách. A po tretie, šéfka rezortu školstva by mala rozhodnúť o ročnom odklade vzdelávacích programov pre deti so zdravotným znevýhodnením. Tie sú kritizované ako nerealizovateľné či chybné, a preto je nevyhnutné vyhradiť čas na ich prepracovanie,“ tvrdí Branislav Gröhling.

Podľa poslanca NR SR za SaS ide o zvládnuteľné úlohy. „Problémy rezortu sú známe dlhodobo a ministerka sama pochádza z tohto prostredia, preto si myslím, že netreba strácať čas a treba začať tam, kde je možné riešiť ich okamžite,“ uviedol B. Gröhling a dodal: „V dlhodobom horizonte by ministerka mala nájsť spôsob, ako vypovedať miliónové zmluvy na eurofondy s pochybnými firmami. Musíme sa vyhnúť tomu, aby v prípade nepreplatenia zmlúv Európskou komisiou na celý tento škandál nedoplatili občania z vlastných daní.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

SNS: Kladenia vencov pri Pomníku padlých hrdinov v Solčanoch

12:29 SNS: Kladenia vencov pri Pomníku padlých hrdinov v Solčanoch

Dňa 7.5.2018 na pozvanie starostu obce Solčany a zároveň poslanca NRSR Juraja Soboňu, sa konalo klad…