Goriščák (SNS): Vláda ako nenásytný manažér

14. 8. 2015 10:31

Ten pocit, že naša jednofarebná vláda žmýka živnostníkov a podnikateľov čo to dá, vo mne neustáva ani počas letného času dovoleniek.

Goriščák (SNS): Vláda ako nenásytný manažér
Foto: SITA
Popis: Pohľad na rokovanie vlády SR. Ilustračná fotografia
reklama

Hraničné až likvidačné odvody živnostníkov, daňové licencie za podnikanie, daň z príjmov, správne a súdne poplatky, okamžité vyrubenie pokuty za nedodržanie, čo by len jedného z tisíc ustanovení, to všetko vo mne evokuje základnú manažérsku formulku o maximalizácii zisku spoločnosti. V tomto prípade príjmu do štátneho rozpočtu, a to aj za cenu zhoršovania podnikateľského prostredia, čiže i kvality života. Ale štát nie je firma! Každé zvýšenie nákladov pre občanov by malo byť citlivo posúdené, malo by byť analyzované z pohľadu dopadu na kvalitu života, a najmä by malo byť stále brané ako posledná možnosť. Možnosť, kedy sa už nič iné nedá urobiť.

V súčasnosti, potrebujeme opačný trend! Namiesto terajšieho zhoršovania podnikateľského života musia politici začať konať pre ľudí, pretože my Slováci a občania Slovenska si zaslúžime lepší život. Sme predsa jedným z najpracovitejších národov sveta. Nemôžeme už ďalej byť politikmi podvádzaní, klamaní a hlavne zdieraní, zatiaľ čo oni sami si nalievajú do vlastných vreciek naše peniaze, či už cez pochybné tendre, schránkové firmy, úplatky alebo iné machinácie. Potrebujeme okamžite znížiť odvody, zrušiť daňové licencie, zlepšiť pomoc začínajúcim podnikateľom a hlavne sa stať spravodlivejším a rozumnejším štátom. Štátom, ktorý namiesto zdierania vlastných občanov radšej bojuje proti podvodníkom a zlodejom. Myslím si, že v súčasnosti by tieto opatrenia vláda hravo zvládla, najmä tá vláda, ktorá si dala prívlastok „sociálna“.

Som si istý, že v súčasnosti má Slovenská národná strana, strana všetkých Slovákov k takémuto trendu nasmerované.

(Autor je predseda OR SNS Bardejov.)

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

19:11 P. Gajdoš: Slovensko pristupuje k plneniu svojich záväzkov zodpovedne, na modernizáciu vynaložilo v uplynulom období historicky najviac peňazí

Slovenská republika pristupuje k svojim záväzkom voči Severoatlantickej aliancii zodpovedne, čo potv…