Galko (SaS): D. Saková sa dostala do okruhu podozrivých

9.2.2019 17:04

Ministerka vnútra Denisa Saková má zrejme lepšie informácie z vyšetrovania ako samotná polícia, policajný prezident či prokuratúra. Inak strana Sloboda a Solidarita (SaS) nedokáže porozumieť jej kontroverznému a zrejme aj nezákonnému rozhodnutiu presunúť vyšetrovanie prípadu prípravy vraždy prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku a bývalého ministra vnútra a právnika Daniela Lipšica Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra.

Galko (SaS): D. Saková sa dostala do okruhu podozrivých
Foto: sita
Popis: Ľubomír Galko (SaS)

„V tejto súvislosti je zarážajúce, že ministerka Saková sa odvoláva na vzájomnú dohodu s Úradom špeciálnej prokuratúry a Generálnou prokuratúrou SR, pričom Úrad špeciálnej prokuratúry o žiadnej takejto dohode, ktorá by vyšetrovanie postupovala na Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra, nevie. Toto je situácia, ktorá spochybňuje dobré úmysly ministerky a priraďuje ju do okruhu podozrivých, ktorí s prípadom prípravy vrážd prokurátora Žilinku a advokáta Lipšica majú dočinenia,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu Ľubomír Galko.

Z toho dôvodu bude poslanec SaS Ľubomír Galko spolu s ďalšími opozičnými poslancami iniciovať zvolanie mimoriadneho bezpečnostného výboru, na ktorom by mala ministerka Saková vysvetliť, aj v prítomnosti policajného prezidenta Milana Lučanského, svoje kroky.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

OĽaNO: Železnice zastavujú opravu rozbitých tratí. Minister dopravy musí konať, inak bude meškaní pribúdať

22:22 OĽaNO: Železnice zastavujú opravu rozbitých tratí. Minister dopravy musí konať, inak bude meškaní pribúdať

Železnice Slovenskej republiky už takmer úplne rezignovali na údržbu tratí. V posledných dňoch to vy…