Érsek (Most-Híd): O zriadenie STK je vysoký záujem | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Érsek (Most-Híd): O zriadenie STK je vysoký záujem

22.5.2018 12:04

Od polnoci 20. mája do dnešného poludnia (21. 5.) bolo na ministerstvo dopravy doručených 71 žiadostí o zriadenie novej stanice technickej kontroly (STK). Návrhy na udelenie povolenia o STK, ktoré došli kompletné, sa budú posudzovať presne podľa poradia, v akom boli doručené. Rozšírenie siete staníc STK presadilo ministerstvo dopravy a výstavby pod vedením ministra Arpáda Érseka a jeho hlavným cieľom je zvýšiť dostupnosť, kvalitu kontrol a skrátiť čakacie lehoty.

Érsek (Most-Híd): O zriadenie STK je vysoký záujem
Foto: MOST-HÍD
Popis: Árpád Érsek

„Rozhodnutie povoliť otvorenie nových STK-áčiek sme urobili pre ľudí, aby nemuseli ďaleko cestovať na technickú kontrolu svojho auta alebo čakať v dlhých radoch. Očakávame, že stanice technickej kontroly na zvýšenú konkurenciu zareagujú kvalitnejšími službami a na cestách budú jazdiť bezpečné a technicky spoľahlivé autá,“ povedal minister dopravy Arpád Érsek.

V záujme rýchleho a efektívneho doručenia žiadostí ministerstvo odporúčalo využiť elektronickú komunikáciu. Ministerstvo dopravy pripravilo pre žiadateľov aj vzory žiadostí a kľúčových výpočtov, ale aj podrobný návod ako žiadosť podať. Záujemcovia tieto informácie môžu nájsť na našej internetovej stránke:

https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/technicke-sl...

Nové stanice technickej kontroly sa budú povoľovať nad rámec existujúcej siete, ak budú splnené zákonné podmienky. Na získanie povolenia na založenie ďalšej STK je stanovený počet evidovaných vozidiel v danom okrese, ktorý vytvára predpoklady na vyťaženie viac ako 25 % kapacity ďalšej kontrolnej linky stacionárnej stanice technickej kontroly. Ďalšou podmienkou je, aby potrebné kapacity v sieti stacionárnych staníc technickej kontroly boli v danom okrese nedostatočné najmä z dôvodu, že spádová oblasť daného okresu pokrýva aj susedné okresy alebo si to vyžadujú regionálne podmienky dopravnej infraštruktúry.

Zdroj: mindop

PaedDr. Árpád Érsek

  • MOST-HÍD
  • minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

22:19 Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v priebehu februára uskutočňuje trojtýždňový kurz ochrany konvo…

Server ParlamentnéListy.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Súhlasím Nesúhlasím