Danko (SNS): V tento deň musíme vyjadriť úctu a poďakovanie všetkým, ktorí bojovali

21. 8. 2019 9:46

„Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy, ktorým zlikvidovali obrodný proces v Česko-Slovensku, je potrebné odsúdiť aj dnes. To je však len jedna strana mince udalostí roku 1968. Málo sa zaoberáme tým, prečo nám tzv. spriatelené armády poskytli bratskú pomoc a umlčali naše reformné procesy,“ povedal predseda NR SR a SNS Andrej Danko s tým, že históriu je potrebné si vždy pripomínať v súvislostiach ako aj jednotlivé odkazy udalostí, ktoré zasiahli do nášho vývoja.

Danko (SNS): V tento deň musíme vyjadriť úctu a poďakovanie všetkým, ktorí bojovali
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

„Rok 1968 je pre nás Slovákov silným tak ako aj odchod sovietskych vojsk v roku 1990. Je škoda, že aj Michail Gorbčov pristúpil k tomu neskoro. Nesmieme nikdy dovoliť, aby na území Slovenska boli akýkoľvek cudzí vojaci. Uvedené je dôležité aj v kontexte ponuky USA na rekonštrukciu našich letísk, ktorú SNS vzhľadom na uvedenú podmienku odmietla. V roku 1968 si niektorí mysleli, že nás ideológia socializmu spája. Opak je však pravdou. Bolo veľkou chybou vojsk Varšavskej zmluvy, že tak postupovali,“ uviedol Andrej Danko. „Podľa Dubčeka sa mala politika robiť tak, aby vytvárala podmienky na rozvoj každého občana,“ doplnil.

Šéf parlamentu a SNS zároveň dodal, že po vzore našich veľkých národovcov a skutočných osobností, akou bol aj Alexander Dubček sa v politike musíme usilovať o porozumenie a hľadanie spoločného dialógu. „Budem rád, keď v politickom súperení prevládne hlas zdravého rozumu. Nepodliehajme demagógii, polopravdám a propagande. Či už prichádza z východu alebo zo západu. Snažme sa, aby sa politike opäť vrátila ľudská tvár,“ skonštatoval.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

8:10 Ministerstvo obrany: Vojenská polícia vyhodnotila svoju činnosť v minulom roku

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa 18. 2. vo Vlkanovej zúčastnil na veliteľskom zhromaždení Vojenske…