Danko (SNS): Som vďačný za dialóg, poďme pracovať konštruktívne a meniť spoločnosť k lepšiemu

18. 6. 2019 17:46

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko sa v utorok dopoludnia stretol s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Išlo o ich prvé oficiálne stretnutie na pôde prezidentského paláca.

Danko (SNS): Som vďačný za dialóg, poďme pracovať konštruktívne a meniť spoločnosť k lepšiemu
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

V úvode obaja ústavní činitelia ocenili konštruktívny dialóg. „Som rada, že sa toto stretnutie uskutočnilo,“ ocenila prístup predsedu parlamentu nová hlava štátu Zuzana Čaputová. Zároveň poďakovala Kancelárii Národnej rady za prípravu sobotňajšej inaugurácie. Rovnako obaja zhodne dodali, že sa tešia na spoluprácu a ich rozhovory budú prebiehať na pravidelnej báze. Za zavretými dverami spoločne rokovali aj o zahraničnopolitickej situácii, sociálnej oblasti aj o blížiacej sa voľbe ústavných sudcov. Rozprávali sa aj o zahraničných cestách a stretnutiach, ktoré ich čakajú. Novozvolená prezidentka medzi iným ocenila aj prínos pre slovenských podnikateľov vďaka blížiacej sa ceste predsedu parlamentu do Ruska. „Rozvoj ekonomických vzťahov je na mieste, pokiaľ sa nedotýka hodnôt Európskej únie,“ uviedla. So šéfom Národnej rady SR sa preto uzhodli, že spoločne obnovia deklaráciu o ukotvení Slovenskej republiky v zahraničnej politike, teda, že Slovensko je súčasťou Európskej únie a NATO.

„Toto je naše tretie stretnutie a prebiehalo v skutku konštruktívne a v zmysle uvedených tém sme takmer nenašli rozpory,“ priblížil Andrej Danko. Ako ďalej dodal, chce pokračovať v začatej spolupráci s novou hlavou štátu a prípadné problémy riešiť konštruktívne. „Som pripravený sa s pani prezidentkou stretnúť kedykoľvek zavolá, v akomkoľvek čase. Spoločnosť potrebuje upokojiť, preto vítam dialóg,“ doplnil šéf parlamentu.

Rovnako poukázal na to, že na pozícii troch ústavných činiteľov došlo ku generačnej výmene. „Chcem, aby sme ako traja najvyšší ústavní činitelia ukázali, že dokážeme veci riešiť konštruktívne, že sa dokážeme navzájom informovať a aj keby bol medzi nami iný názor, vieme si to vysvetliť,“ povedal vecne predseda národnej rady.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Most-Híd: O krok bližšie k menšinovému zákonu

19:55 Most-Híd: O krok bližšie k menšinovému zákonu

Výbor pre národnostné menšiny a etnické skupiny na jeho novembrovom zasadnutí prerokoval správu spln…