Danko (SNS): Slovanské národy by mali viac spolupracovať

6. 6. 2019 21:46

Predseda parlamentu Andrej Danko utorkovým programom v Minsku ukončil trojdňovú oficiálnu návštevu Bieloruska. Zároveň išlo o historicky prvú zahraničnú cestu šéfa Národnej rady SR v Bielorusku.

Danko (SNS): Slovanské národy by mali viac spolupracovať
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

Hlavným bodom programu (4. 6.) bolo stretnutie s prezidentom Bieloruskej republiky Alexandrom Lukašenkom. Po stretnutí skonštatoval, že naše národy sú si veľmi blízke. „Vidím veľký potenciál na vzájomnú kooperáciu. Existuje mnoho možností na spoluprácu. Zároveň sa toho môžeme od seba vzájomne dosť naučiť,“ uviedol šéf parlamentu.

Oblasti, ktoré podľa jeho slov pripadajú do úvahy, sú ekonomická spolupráca, zdravotníctvo či školstvo. „Môžeme diskutovať o tom, aby sme si začali vzájomne uznávať vysokoškolské diplomy. Tak, aby naši občania našli uplatnenie na viacerých trhoch práce,“ priblížil Andrej Danko.

Rovnako ocenil úroveň kultúrnych inštitúcií a dodal, že je dôležité si neustále pripomínať rany minulosti. A to aj z dôvodu neustále sa rozpínajúceho extrémizmu. „Slovenský národ má mnoho skvelých vlastností. Sme pracovití, hrdí, neustále sa snažíme o zlepšenie budúcnosti. Nemali by sme však zabúdať ani udalosti, ktoré náš štát formovali. Preto sa musíme vrátiť k uznávaniu hodnôt svojej histórie,“ uzavrel predseda národnej rady Andrej Danko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

6:17 Ministerstvo kultúry: Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa Umeleckého súboru Lúčnica

Ministerstvo kultúry SR informuje o vyhlásení výberového konania na obsadenie funkcie generálneho ri…