Danko (SNS): SNS podporí mimoriadnu schôdzu len, ak sa zrušia diaľničné známky a definitívne sa odmietne Istanbulský dohovor

11. 2. 2020 19:02

Ochrana tradičných hodnôt bola vždy prioritou Slovenskej národnej strany, čo niekoľkokrát počas tohto volebného obdobia dokázala. Preto bude principiálne trvať aj na odmietnutí Istanbulského dohovoru, a to napriek právnickým kľučkám z prezidentskej kancelárie. Vyhlásil to predseda SNS Andrej Danko. Zároveň avizoval novinku z dielne národniarov – Slováci nebudú platiť diaľničné známky, kým nebudú dostavané diaľnice.

Danko (SNS): SNS podporí mimoriadnu schôdzu len, ak sa zrušia diaľničné známky a definitívne sa odmietne Istanbulský dohovor
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

Slovenská národná strana pridá svoje podpisy pod zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR len za určitých podmienok. „Po dnešnej dohode s mojimi koaličnými partnermi chcem oznámiť, že SNS podporí mimoriadnu schôdzu. Chceme riešiť problémy ľudí. Prvou podmienkou SNS je, aby vláda predložila na prerokovanie parlamentu Istanbulský dohovor. Ak by ho parlament definitívne odmietol, prezidentka už nikdy nebude môcť používať kreatívne argumenty, ako tie, ktoré si naposledy vymyslela,“ priblížil šéf národniarov. O predložení Istanbulského dohovoru na rokovanie parlamentu bude diskutovať vláda na stredajšom zasadnutí.

SNS rovnako presadila, aby ministri na čele s premiérom zajtra otvorili tému zrušenia diaľničných známok, dokiaľ nebudú dobudované slovenské diaľnice. „Slováci si konečne po dlhých rokoch sľubov už zaslúžia dokončené kvalitné diaľnice. Sám často stojím v kolónach pod Strečnom, či na ceste z Revúcej do Bratislavy. Pýtam sa, aký je rozdiel medzi Slovákom a Francúzom, Rakúšanom, či Portugalcom? Akoto, že oni majú špičkové cesty a my o nich len snívame? Nechcem sa viac hanbiť, že štát berie peniaze od ľudí za nedostavané diaľnice. Preto je mojou politickou podmienkou zrušenie diaľničných známok pre fyzické osoby a právnické osoby pre autá do 3,5 tony. Chcem, aby si ľudia uvedomili, že štát zodpovedne koná,“ upresnil podmienky predseda SNS Andrej Danko.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…