Danko (SNS): Presadili sme uznesenie proti Globálnemu paktu OSN

29. 11. 2018 13:22

„Som hrdý na to, že Národná rada SR sa pridala k množstvu parlamentov a Slovensko k množstvu štátov, ktoré odmietnu Globálny pakt OSN o migrácii. Ďakujem všetkým poslancom, ktorí hlasovali za uznesenie ku migračnému paktu. Vyjadrujem údiv, že strana Sloboda a Solidarita sa zľakla.“ Uviedol predseda NR SR a SNS Andrej Danko. V Národnej rade SR je 150 slobodných poslancov, ktorí svoj mandát získali na základe regionálnej práce a hlasov ich voličov, a preto v parlamentnej demokracii si nemôže nikto dovoliť spochybniť parlament.

Danko (SNS): Presadili sme uznesenie proti Globálnemu paktu OSN
Foto: SNS
Popis: Slovenská národná strana

„Som rád, že Slovensko sa na základe uznesenia pripojí k susedným štátom, Švajčiarom i Talianom.“ Dodal predseda.

„OSN sa rozhodla riešiť migráciu. Je to vážny problém, ktorý vzbudzuje množstvo otázok. OSN by mala riešiť lokálne konflikty v Afrike, Ázii a ako aj súčasný konflikt Ukrajina – Rusko. Lídri v EÚ a OSN si neuvedomujú to, že ľudia majú dnes množstvo informácii a nedajú sa zavádzať a prichádza nová doba. Svetoví lídri a nikto z predstaviteľov štátov v EÚ nemôžu byť odtrhnutí od reálneho života.“Skonštatoval šéf parlamentu a SNS s tým, že Európska únia by mala riešiť najmä bezpečnosť a európsku armádu a nie striedanie času, skrátka potrebuje dôležité reformy.

Vyhlásenie Slovenskej národnej strany je nemenné bez ohľadu na uznesenie a jeho výklad s tým, že do Marrákešu nepocestuje žiaden zástupca Slovenskej republiky a ostane na tomto zasadnutí iba prázdna stolička, aby sa nedala akokoľvek zneužiť prítomnosť, ktorá by spochybnila stanovisko Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany. „Navrhli sme, aby oficiálne stanovisko vlády ku migračnému globálnemu rámcu, bolo zaslané do Marrákešu diplomatickou poštou. Slovensko sa tak pridá k štátom, ktoré sa na záväzkoch a realizácii globálneho paktu nebudú podieľať. Dokument o migrácii považujeme za rozporuplný, keďže rozdeľuje svet.“ Uviedol poslanec a prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

„Vyjadrujeme dôveru predsedovi vlády Slovenskej republiky s tým, že nikto do Marrákešu nepôjde. Globálny pakt pre migráciu je absolútne neprijateľný. V uznesení je uvedené, že Slovensko urobí všetky kroky preto, aby bol Globálny pakt OSN odmietnutý Veríme, že pán premiér dodrží  slovo.“Zdôraznil na záver predseda Andrej Danko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Most-Híd: Ďalší úsek na trase R7 je sprejazdnený

6:54 Most-Híd: Ďalší úsek na trase R7 je sprejazdnený

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek otvoril spolu so zástupcami koncesionára nový úsek na trase …