Danko (SNS): Politická kampaň sa preniesla do online priestoru. Preto je dôležité nastaviť pravidlá, ktoré budú platiť pre všetkých rovnako..

19. 4. 2019 18:44

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko v pondelok zvolal rokovanie za okrúhlym stolom za prítomnosti Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a zástupcov všetkých parlamentných poslaneckých klubov. Strana Sloboda a Solidarita sa rokovania nezúčastnila. Zástupcovia sa na stretnutí spoločne uzhodli na tom, že je potrebné riešiť vznikajúce fenomény v online priestore.

Danko (SNS): Politická kampaň sa preniesla do online priestoru. Preto je dôležité nastaviť pravidlá, ktoré budú platiť pre všetkých rovnako..
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

Politici a odborníci na voľby analyzovali priebeh ostatných volieb, či už komunálnych alebo prezidentských. Zhodli sa na tom, že predvolebný boj sa presúva z regulovaného prostredia do digitálneho, ktorý zatiaľ nemá jasne špecifikované pravidlá. „Sme svedkami toho, kedy v digitálnom priestore vznikajú fenomény, ktoré si vyžadujú zodpovedný prístup. V minulosti bol problém kontrolovať billboardy, dnes je potrebné riešiť politickú kampaň na sociálnych sieťach,“ vysvetlil v krátkom vyhlásení po diskusii. Ako predseda parlamentu dodal, je potrebné nastaviť mechanizmy, podľa ktorých sa bude postupovať v prípadoch porušenia pravidiel predvolebných kampaní. „Ak niekto vo voľbách zavádza, klame, neuvádza finančné zdroje, musí rátať so sankciami. Tie môžu byť rôzne a ich podoba ešte bude predmetom rokovaní.“ Rovnako dodal, že si dal vypracovať komparatívnu analýzu, ako túto situáciu rieši Nemecko, Belgicko či Rakúsko.

V najbližších dňoch zároveň plánuje poslať predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu list, v ktorom požiada vládu o legislatívnu prípravu návrhu.
Danko v závere ako reakciu na dnešné mediálne zavádzanie o jeho politickej orientácii doplnil: „Pre mňa je prioritou Európska únia. Minulý týždeň som sa dokonca zúčastnil stretnutia s predsedami parlamentov únie. Hovorím o tom, že naše politické smerovanie by malo byť vyvážené, ani proruské ani proamerické, ale európske.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

11:30 Od štvrtka od 12.00 platia nové pravidlá pri nosení rúšok

Od štvrtka od 12.00 h budú platiť výnimky z povinného nosenia rúšok. TASR o tom informovala hovorkyň…