Danko (SNS): Nečakajme žiadne hádky, spolupracujeme ďalej

20.4.2018 21:00

„Ak niekto čakal nejaké hádky, tak sa mýlil. Nešlo o vyvolanie pnutia na posilnenie pozície v rámci koalície. Určite to nie sú hádky o vedenie policajného zboru, ale o základné princípy fungovania vládnej koalície.“ Vyhlásil to predseda NR SR a SNS Andrej Danko po rokovaní s predsedom vlády Petrom Pellegrinim. Predsedníctvo Slovenskej národnej strany sa uistilo, že postoj k našim východným susedom ostane nezmenený a bude sa pokračovať v napĺňaní programového vyhlásenia vlády.

Danko (SNS): Nečakajme žiadne hádky, spolupracujeme ďalej
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

Predseda SNS doplnil, že v koalícii spolupracujú a musia sa učiť vysvetľovať si veci i v novom zložení vlády. „Hektika z posledného obdobia nám neumožňovala vzťahy nanovo nastavovať. Máme za sebou priateľské stretnutie so širším vedením strany, ktorého formát asi budeme opakovať. Mal som pocit, že nám to dalo veľa,“ usúdil Andrej Danko.

Na stretnutí sa hovorilo i o zlepšení komunikácie v regionálnych štruktúrach aj z hľadiska blížiacich sa komunálnych volieb. „Plne si uvedomujeme zodpovednosť pri riadení štátu. Pre nás to nie je hra, ale práca, ktorá sa robí veľmi ťažko. Problém je, že žijeme v čase, kedy sa informácie vnímajú povrchne a nikto neskúma, či niekomu ublížia. Je pre mňa výzva, aby sme aj s týmto fenoménom niečo robili,“dodal šéf Slovenskej národnej strany.

Predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák ešte pred rokovaním vedenia SNS s premiérom reagoval na medializované správy. „Ide nám o nastavenie ďalšej komunikácie, aby sme sa nedozvedali z médií, čo sa momentálne deje a čo sa bude diať,“ upresnil. Na otázku, že SNS svoje výhrady tlmočila práve cez médiá, poslanec SNS odpovedal, že každý má právo komunikovať svoje potreby a pripomienky. „Myslím si, že nami zvolená forma bola a je úplne v poriadku. Problém je, že my sme sa niektoré naozaj závažné fakty dozvedeli cez médiá, tomu sa chceme do budúcna vyhýbať,“ ozrejmil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zelník (SNS): Zvýšiť kvalitu a dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa dá cez rezidentské programy navýšením počtu prijímaných absolventov medicíny

20:11 Zelník (SNS): Zvýšiť kvalitu a dostupnosť ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa dá cez rezidentské programy navýšením počtu prijímaných absolventov medicíny

Ambulantný sektor v súčasnosti trpí nedostatkom lekárov. Výchova lekára špecialistu po skončení stre…