Danko (SNS): Azylanti nie sú tovar!

13. 8. 2015 16:13

Slovenská národná strana protestuje proti experimentom, ktoré sa dejú so žiadateľmi o azyl. SNS tiež protestuje proti vyhláseniu predsedu vlády, že Slovensko by mohlo prijať ďalších dodatočných azylantov z Rakúska.

Danko (SNS): Azylanti nie sú tovar!
Foto: SITA
Popis: Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany
reklama

V tejto súvislosti SNS opäť pripomína, že slovensko-rakúske memorandum o porozumení, podpísané medzi slovenským a rakúskym ministerstvom vnútra o dočasnom prijatí žiadateľov o azyl z Rakúska, je protiprávne. Opäť zdôrazňujeme, že ministerstvo vnútra znenie tohto memoranda dodnes nezverejnilo. Verejnosť sa nedozvedela nič o bezpečnostných opatreniach v Gabčíkove, kam majú žiadateľov o azyl v Rakúsku umiestniť. Pre SNS je tiež nepochopiteľná hrubá ignorácia výsledkov miestneho referenda v Gabčíkove o rakúskych azylantoch.

SNS upozorňuje, že proces udeľovania azylu je správne konanie, v ktorom žiadateľ podlieha jursdikcii určitého štátu. V histórii však nikdy neboli žiadatelia o azyl umiestňovaní mimo územia štátu, v ktorom toto správne konanie prebieha. Nemožno ich prevážať hore-dolu.

Každý štát Európskej únie je zodpovedný za ochranu svojich hraníc a za žiadateľov o azyl. Slovensko sa vie postarať o utečencov, imigrantov a žiadateľov o azyl, ktorí sa nachádzajú na našom území a ktorí žiadajú o azyl na Slovensku. Nemôže však brať zodpovednosť za tých, ktorí žiadajú o povolenie žiť v inej krajine, v inom štáte. Opätovne doplácame na laxný prístup južných štátov pri ochrane hraníc. Opätovne doplácame na zlú koordináciu činností, ktoré by mali zabrániť hromadným plavbám migrantov do Európy, ako aj na slabý boj s organizovanými skupinami, ktoré si urobili z migrácie výnosný obchod. Doplácame aj na alibizmus Bruselu, pretože namiesto toho, aby sa viac aktivovali bezpečnostné zložky EÚ a príslušné inštitúcie EÚ pri riešení tejto otázky, hľadajú euroúradníci najľahšiu cestu – a to je jednoducho bez dôkladného preverenia udeliť každému žiadateľovi o azyl komfort a nevyhostiť nikoho. SNS sa stotožňuje s názorom britského premiéra Davida Camerona, že je najvyšší čas začať vyhosťovať a posielať do domovských štátov všetkých tých, čo nemajú na území EÚ čo robiť, tých, čo zahadzujú doklady, ako aj tých, ktorí pod zámienkou azylu chcú len využiť sociálny systém štátu EÚ.

Slovenská národná strana bude vždy trvať na tom, aby sme pomáhali tým, ktorí to potrebujú, aby sme si plnili všetky povinnosti pri ochrane práv žiadateľov o azyl – ale bude vždy odmietať falošné iniciatívy.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Gröhling: Vyučovanie na školách je prerušené do odvolania. Písomné maturity sú zrušené. Testovanie 9 nebude

13:15 Gröhling: Vyučovanie na školách je prerušené do odvolania. Písomné maturity sú zrušené. Testovanie 9 nebude

Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia ší…