Bratislavský samosprávny kraj: 6. 7. 2018 - Župa podporuje akademickú obec

10.7.2018 10:55

Bratislavský samosprávny kraj chce do regiónu prilákať zahraničné inovatívne subjekty a investorov, preto pripravil video, ktoré predstavuje Bratislavský kraj ako vysoko inovatívny región, ako významné centrum vedy, výskumu a inovácií.

Bratislavský samosprávny kraj: 6. 7. 2018 - Župa podporuje akademickú obec
Foto: TASR
Popis: Nový bratislavský župan Juraj Droba

„V krátkom videu sa prezentujú najlepšie vedecko-výskumné výsledky akademickej obce v regióne. Cieľom je zahraničným subjektom odprezentovať kvalitnú vedecko-výskumnú základňu v regióne, a tým pozvať zahraničné akademické inštitúcie, zahraničné priemyselné a inovačné spoločnosti na spoluprácu,“ odôvodnil bratislavský župan Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj patrí podľa hodnotenia Regional Innovation Scoreboard do kategórie regiónov s označením silný inovátor s kvalitnou sieťou vedecko-výskumných inštitúcii. Napriek vysoko kvalitným výsledkom vedecko-výskumných inštitúcií (univerzít a Slovenskej akadémie vied) majú tieto inštitúcie problém so zviditeľnením sa na európskej úrovni a prilákať ďalšie inovatívne subjekty do regiónu. V zmysle záverov zo stretnutia Rady pre implementáciu Inovačnej stratégie Bratislavského samosprávneho kraja, sa Úrad BSK rozhodol napomôcť spropagovať výsledky akademickej obce formou promo videa, v ktorých sa prezentujú Ekonomická univerzita v Bratislave, Univerzita Komenského v Bratislave- Vedecký park Univerzity Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita  - Univerzitný vedecký park Science City Bratislava, Slovenská zdravotnícka univerzita a Slovenská akadémia vied - Univerzitný vedecký park pre biomedicínu Bratislava. Video je spracované v slovenskej, anglickej a nemeckej jazykovej mutácií a budú zaslané propagovaným inštitúciám a v rámci spolupráce s Ministerstvom zahraničných vecí SR rozposlané aj na slovenské veľvyslanectvá a ambasády v EÚ. Jednotlivé subjekty budú môcť využiť spracované video na propagáciu bratislavského kraja pred domácimi a zahraničnými akademickými, ako aj priemyselnými a inovatívnymi spoločnosťami hľadajúcich partnerov na vedu a výskum. Veríme, že aj touto cestou BSK napomôže väčšiemu zapojeniu slovenských vedecko-inovatívnych inštitúcií v medzinárodných programoch ako napr. Horizont 2020, či programoch pripravovaných na ďalšie programové obdobie čerpania eurofondov.

Propagačné video je dostupné na webe BSK ako aj na youtube kanáli BSK.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

22:19 Ministerstvo obrany: Logisti sa na Lešti učia, ako ochrániť konvoj

V priestoroch Centra výcviku Lešť sa v priebehu februára uskutočňuje trojtýždňový kurz ochrany konvo…