Bratislavský samosprávny kraj: 31.7.2018 - Cesta k rýchlejšiemu čerpaniu eurofondov bez chýb

4. 8. 2018 22:55

Neoprávnené rozdelenie alebo spájanie zákaziek, nesprávne stanovené podmienky účasti, to sú najčastejšie problémy, s ktorými sa pri kontrole verejného obstarávania projektov financovaných z eurofondov stretávajú zamestnanci Bratislavského samosprávneho kraja. Preto Odbor implementácie operačných programov Bratislavského samosprávneho kraja zorganizoval dnes dopoludnia Informačný seminár, ktorého cieľom bolo informovať a poukázať na to, ako všetkým problémom a nedostatkom predchádzať. Zúčastnili sa ho primátori, starostovia, zástupcovia miest a obcí, ktorí sa zaoberajú tvorbou a implementáciou projektov. Najviac diskutovanými témami boli obstaranie vybavenia odborných učební základných škôl a obstarávanie knižničných fondov.

Bratislavský samosprávny kraj: 31.7.2018 - Cesta k rýchlejšiemu čerpaniu eurofondov bez chýb
Foto: TASR
Popis: Nový bratislavský župan Juraj Droba
reklama

„Snahou župy je aj takýmito aktivitami prispieť k skvalitneniu verejného obstarávania a urýchleniu procesu kontroly europrojektov. Čo v konečnom dôsledku prispeje k akcelerácii ich implementácie a reálnemu finančnému čerpaniu v Bratislavskom samosprávnom kraji,“ozrejmil bratislavský župan Juraj Droba.

Informačný seminár bol zameraný na problematiku verejného obstarávania a to v záujme zefektívnenia a urýchlenia čerpania finančných prostriedkov určených na projekty pre budovanie a zlepšenie technického vybavenia jazykových učební, školských knižníc, odborných učební rôzneho druhu v základných školách, pre zvyšovanie kapacít materských škôl a pre budovanie cyklotrás a dopravných terminálov z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu. Školenie bolo určené pre prijímateľov nenávratného finančného príspevku v nadväznosti na prípravu a predloženie súťažných podkladov k verejnému obstarávaniu. Súčasťou boli aj odborné konzultácie pre konkrétne projekty uchádzajúce sa o finančný príspevok z predmetnej výzvy.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama

Ďalšie články z rubriky

Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

20:24 Veľká noc: Zákaz vychádzania od stredy do pondelka. Premiér predstavil vládne opatrenia cez sviatky

Voľný pohyb osôb bude od 8. do 13. apríla 2020 obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdz…