Bratislavský samosprávny kraj: 26. 7. 2018 - Cesta Chorvátsky Grob-Čierna otvorená o mesiac skôr

29. 7. 2018 10:55

Správca komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, Regionálne cesty Bratislava a.s., sprejazdnili cestu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda, nakoľko boli stavebné práce pri revitalizácii cestného telesa III/1082 ukončené o mesiac skôr ako bolo naplánované.

Bratislavský samosprávny kraj: 26. 7. 2018 - Cesta Chorvátsky Grob-Čierna otvorená o mesiac skôr
Foto: TASR
Popis: Nový bratislavský župan Juraj Droba
reklama

„Otvorením cesty sa výrazne odľahčí doprava v okolí Bratislavy, Senca a Pezinka a vodiči tak nebudú musieť využívať obchádzkovú trasu. Ako koordinátor verejnej dopravy v kraji pripomíname verejnosti, že od 10. 6. 2018 je aj navýšená vlaková doprava o 56 nových osobných vlakov, ktoré pribudli na trase Trnava- Bratislava a Bratislava - Senec. Tie jazdia každú pol hodinu a nestoja v žiadnych kolónach,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba. 

Po sprejazdnení cesty III/1082 budú ešte cestári dokončovať vjazdy a výjazdy do ulíc, krajnice, odvodňovacie rigoly a vodorovné dopravné značenie. Budú to robiť za plnej premávky, preto  žiadame vodičov o trpezlivosť pri lokálnych stavebných prácach, ohľaduplnosť, o zvýšenú opatrnosť pri jazdení a rešpektovanie dočasného dopravného značenia. 

Predmetom rekonštrukcie cesty III/1082 bola revitalizácia cestného telesa komunikácie III/1082 pozostávajúca z odfrézovania poškodených asfaltobetónových vrstiev vozovky, recyklácie vozovkových vrstiev za studena na mieste s cieľom zvýšenia únosnosti vozovky, stabilizácia zemín v podloží pomocou hydraulického spojiva, reprofilovania odvodňovacích priekop pozdĺž cesty, vybudovanie nových nespevnených krajníc vozovky, zhotovenie nových asfaltobetónových vrstiev vozovky, realizácie nového zvislého a vodorovného dopravného značenia.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama

Ďalšie články z rubriky

Gröhling: Vyučovanie na školách je prerušené do odvolania. Písomné maturity sú zrušené. Testovanie 9 nebude

13:15 Gröhling: Vyučovanie na školách je prerušené do odvolania. Písomné maturity sú zrušené. Testovanie 9 nebude

Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia ší…