Bratislavský samosprávny kraj: 25. 5. 2018 - Na víno s Malokarpatským expresom

25. 5. 2018 9:26

Aj keď sa oficiálna sezóna jedinečného autobusového spojenia „Malokarpatský expres“ začne oficiálne až o tri týždne, Bratislavský samosprávny kraj spoločne s autobusovým dopravcom Slovak Lines vypravia tento spoj už dnes a zajtra. Otvorené pivnice na svätého Urbana tak môžu ľudia navštíviť aj Malokarpatským expresom.

Bratislavský samosprávny kraj: 25. 5. 2018 - Na víno s Malokarpatským expresom
Foto: TASR
Popis: Nový bratislavský župan Juraj Droba
reklama

„Malokarpatský expres síce zahajuje sezónu až o tri týždne, no chceme už teraz počas vínnej cesty ponúknuť návštevníkom možnosť využiť jeho služby. Lístok na celý deň bude stáť 4 eurá a dovezie návštevníkom napríklad aj priamo na hrad Červený kameň. Prvý autobus pôjde z autobusovej stanice Mlynské nivy dnes o 11:35, ďalší o 14:35, 17:35 a posledný spoj do Malokarpatska vyrazí pred štvrť na deväť,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Turistický autobus „Malokarpatský expres“ bude od 16. júna 2018 premávať každú sobotu a nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Doľany cez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modru, Dubovú a Častú, so zachádzkami do Slovenského Grobu, na Zochovu chatu a na Červený Kameň. Cestujúci si lístky môžu zakúpiť priamo u vodiča autobusu, pričom turistická karta Bratislava Card umožňuje cestu zdarma. V nízkopodlažnom autobuse určenom pre prímestskú autobusovú dopravu je možná aj preprava bicyklov. Celodenný lístok stojí 4 eurá, lístok na jednu jazdu 2,50 eura. 
Bratislavský samosprávny kraj tento víkend vychádza v ústrety turistom a návštevníkom, ktorí si chcú užiť nielen krásy Malokarpatského regiónu, ale najmä ochutnať vína z tejto vinohradníckej oblasti. 

Kyvadlová doprava Malokarpatský expres na Otvorené pivnice MVC 
tabulka expres.JPG

spoje premávajú 25., 26. mája, 23., 24. novembra 2018

Súvisiace dokumenty

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama

Ďalšie články z rubriky

Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

7:00 Čo už nemusíme a čo môžeme? Zmeny v opatreniach

Športové podujatia s divákmi za jasne stanovených podmienok, šachovnicové sedenie v divadlách, kinác…