Bratislava: Mesto odstraňuje grafity z dôležitých verejných priestranstiev

16.3.2018 21:57

Zima sa pomaly končí a s príchodom tepla môže mesto pokračovať v odstraňovaní nelegálnych grafitov, ktoré znehodnocujú verejné priestranstvá v Bratislave. Hlavné mesto pokračuje v boji s touto nelegálnou reklamou a aktuálne odstraňuje grafity z bratislavských mostov. Následne sa plánuje čistenie dôležitých pamiatok, budov či verejných priestranstiev.

Bratislava: Mesto odstraňuje grafity z dôležitých verejných priestranstiev
Foto: TASR
Popis: Bratislava

 „Aktuálne boli odstránené grafity z Mosta Apollo a do konca tohto týždňa sa budú odstraňovať aj grafity z Mosta SNP. Oba mosty sú častým terčom sprejerov, ktorí tieto dôležité verejné priestranstvá opakovane znehodnocujú,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „V  odstraňovaní grafitov však budeme pokračovať. Najbližšie máme v pláne ich odstránenie aj z kina Mladosť či Pamätníka SNP,“ dodal primátor. 

Nelegálne grafity odstraňujú pracovníci bratislavského magistrátu prostredníctvom zakúpeného prístroja na miestach, kde nie je použitý antigrafitový náter. Na miestach, kde bol tento náter aplikovaný, postačuje aj ručné čistenie pomocou špeciálnych prostriedkov na čistenie. 

V minulom roku mesto takto vyčistilo napríklad Kaplnku sv. Jakuba pred Starou tržnicou, Novú radnicu, ale aj pamätník SNP či Námestie slobody, ktoré sa stalo v lete terčom vandalov. Vyčistené boli aj mosty – Starý most, Most Apollo, Most SNP, ako aj lávky ponad komunikáciu Einsteinova. 

Tak ako mesto aj informovalo, Bratislavčania majú možnosť požiadať o finančný príspevok na odstránenie grafitov a aplikovanie antigrafity náteru na svoje budovy. Viac informácii k poskytnutiu finančného príspevku je možné nájsť na webovej stránke: http://grafity.bratislava.sk/

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident sa stretol s europoslancami vo veci vyšetrovania vraždy Jána a Martiny

22:14 Prezident sa stretol s europoslancami vo veci vyšetrovania vraždy Jána a Martiny

Prezident Andrej Kiska prijal v pondelok delegáciu europoslancov - Výboru Európskeho parlamentu pre …