Bratislava: Hlavné mesto chce opraviť do roku 2021 všetky radiály

14.11.2017 16:52

Hlavné mesto má ucelenú koncepciu opráv hlavných ťahov v Bratislave. Cieľom mesta je do roku 2021 opraviť 9 radiál a tri spojnice k týmto radiálam. Aktuálne prebieha oprava jednej z týchto radiál – Panónska cesta.

Bratislava: Hlavné mesto chce opraviť do roku 2021 všetky radiály
Foto: TASR
Popis: Bratislava

Mapka radiál v Bratislave [PDF, 776 kB] (13.11.2017)

„Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave. Pripravili sme ucelenú koncepciu, na ktorú sme vyčlenili finančné zdroje vo výške 10 mil. eur ročne. Pri opravách ciest nejde o žiadne látanie výtlkov, ale o ich komplexnú opravu. Súčasťou balíka opráv ciest je aj budovanie bezbariérových priechodov pre chodcov a bezpečnejších zastávok MHD“, zdôraznil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Momentálne hlavné mesto opravuje radiálu na Panónskej ceste, ktorá je jednou z najdôležitejších a najzaťažovanejších dopravných komunikácií v Bratislave. V budúcom roku má hlavné mesto v pláne rozbehnúť opravu radiál na Dolnozemskej, ale aj na Bajkalskej a Račianskej.   

Oprava Panónskej cesty zahŕňa výmenu asfaltu na 3-kilometrovom úseku od nadjazdu nad Rusovskou ulicou po úroveň nadjazdu pred okružnou križovatkou Dolnozemská – Panónska, a to vo všetkých jazdných pruhoch. Na opravenú cestu sa môžu najmä Petržalčania tešiť začiatkom decembra 2017. 

„Hlavné mesto opravilo za posledné dva roky 100 km ciest. Je to dôkaz toho, že mestu sa darí a že to vidia aj samotní Bratislavčania,“ doplnil primátor Bratislavy.

Na opravu 50 km ciest, 10 km chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a bezbariérových úprav priechodov pre chodcov hlavné mesto vyčlenilo tento rok  9 mil. eur vo svojom rozpočte. Cesty sa opravujú od apríla do novembra. Všetky opravy sú odsúhlasené Krajským dopravným inšpektorátom. O všetkých opravách ciest, vodorovných značeniach vždy aktuálne informujeme na našich sociálnych sieťach: Bratislava – hlavné mesto SR a Bratislava works, ako aj cez Stela servis a Zelenú vlnu RTVS.

Legenda k mapke:

9 radiál 

1 Devínska cesta

2 Nábrežie arm. gen. L. Svobodu (Dúbravsko - Karloveská)

3 Pražská

4 Račianska

5 Vajnorská

6 Rožňavská

7 Gagarinova

8 Dolnozemská

9 Panónska 

3 spojnice k týmto radiálam

A - Bajkalská

B - od Šafárikovho námestia po Račiansku

C - Jiráskova

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

8:00 NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

Strana NAJ uskutočnila vo štvrtok 19. apríla protest proti prijímaniu imigrantov na Námestí SNP v Br…