Bratislava: Burza nápadov k občianskemu rozpočtu 2019

22.7.2018 20:54

Hlavné mesto SR Bratislava aj v roku 2019 vyčlení časť mestského rozpočtu na účely občianskeho rozpočtu. Občiansky rozpočet umožňuje Bratislavčanom rozhodovať o využití časti finančných prostriedkov mesta na projekty v piatich kategóriách – doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci.

Bratislava: Burza nápadov k občianskemu rozpočtu 2019
Foto: TASR
Popis: Centrum Bratislavy

Bratislavčania majú možnosť predkladať svoje projekty celoročne, pre aktuálny občiansky rozpočet však najneskôr do 31. augusta 2018. Zhromažďovanie podnetov od obyvateľov prebieha vyplnením formulára na webovej stránke mesta https://bratislava.sk/sk/burza-napadov a na pracovisku Služby občanom v budove Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Návrh občanov, ktorý bude spĺňať podmienky, bude zaradený do verejného prerokovania. 

V záverečnej fáze budú vybrané návrhy z burzy nápadov predložené na celomestské hlasovanie verejnosti na internete. Hlavné mesto posúdi nápady, ktoré je možné zrealizovať v rámci kompetencií hlavného mesta a vyčlenenej finančnej čiastky z mestského rozpočtu.

Občania hlasovaním v minulom roku rozhodli o pridelení finančných prostriedkov na riešenie problematiky ferálnych mačiek, revitalizácie plochy zelene pri nemocnici na Antolskej a na prípravu informačnej brožúry „Spoznaj osobnosti, po ktorých sú pomenované ulice v meste“. Tieto projekty sú realizované v priebehu roka 2018.

Hlavné mesto ponúka občanom možnosť spolurozhodovania o rozpočte mesta formou občianskeho rozpočtu už od roku 2011.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezident prijal vedúcich diplomatických misií

22:04 Prezident prijal vedúcich diplomatických misií

Prezident Andrej Kiska prijal v stredu v Prezidentskom paláci vedúcich diplomatických misií akredito…