Blaha (SMER-SD): Slovensko musí ostať súčasťou Európy

24. 5. 2016 19:55

Dopoludnia 40-minútový prejav v parlamente o európskej politike. Na obed diskusia v Slovenskom rozhlase. Večer debata u Petra Bielika v TA3. Dnes sa rozhodne nenudím.

Blaha (SMER-SD): Slovensko musí ostať súčasťou Európy
Foto: SITA
Popis: Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (SMER-SD)
reklama

Moje základné posolstvá:

1) Slovensko musí ostať súčasťou Európy, lebo inak padneme na úroveň Bosny či Albánska. Ale to neznamená, že nemáme upozorňovať na chyby EÚ a presne to robíme v prípade kvót a ďalších zlyhaní Bruselu. Sme veľmi kritickí a hájime si naše národné záujmy. Na rozdiel od pravicových extrémistov ale nespochybňujeme, že sme sebavedomou súčasťou spoločnej Európy.

2) V eurovýbore pokračujeme v kritike TTIP a liberalizáciu obchodu medzi EÚ a USA považujeme za ohrozenie sociálneho a zeleného modelu, nehovoriac o ochrane našich potravín. O tomto som v parlamente hovoril najdlhšie a podrobne som rozobral dôvody, pre ktoré odmietam TTIP.

3) Slovensko malo v migračnej kríze od prvej chvíle pravdu, keď hovorilo, že kvóty nič neriešia a že potrebujeme najmä ochranu spoločných európskych hraníc. Aj preto, aby sme nenabíjali zbrane krajnej pravici a fašistom... Potrebujeme inú, lepšiu, sociálnejšiu Európe, v ktorej sa budeme vzájomne rešpektovať. Iná cesta nie je. Pekný deň, priatelia!

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

V sobotu zaregistrovalo ministerstvo rekordný záujem o eKaranténu

16:45 V sobotu zaregistrovalo ministerstvo rekordný záujem o eKaranténu

Ministerstvo vnútra SR zaevidovalo počas soboty (30. 5.) rekordný záujem o aplikáciu eKaranténa. Mož…