Alojz Hlina ohlásil kandidatúru na post predsedu KDH

28. 5. 2016 19:49

Na kresťanských základoch KDH sa dá postaviť moderná konzervatívna strana ľudového typu. To je vízia exposlanca Národnej rady SR Alojza Hlinu, ktorý dnes oficiálne ohlásil kandidatúru na predsedu mimoparlamentného KDH na júnovom sneme.

Alojz Hlina ohlásil kandidatúru na post predsedu KDH
Foto: KDH
Popis: KDH

Ako ďalej dodal, Rada KDH, ktorá sa konala 19. 3. 2016 po voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky, v ktorej KDH nezískalo potrebných 5 % a ostalo pred bránami parlamentu, vo veľmi otvorenej diskusii pomenovala príčiny neúspechu a hľadala riešenia.

Pavol Zajac: “Členovia Rady dnes jasne pomenovali problémy, ktoré sa udiali a pomenovali aj to, že v KDH je potrebná personálna sebareflexia. Som presvedčený, že iba pri takej poctivej sebareflexii sme schopní KDH opäť nakopnúť, urobiť nový reštart a dostať politiku KDH opäť do parlamentu. Ako môžeme už dnes vidieť, táto rozumná a jasne predvídateľná politika dnes v slovenskom parlemente chýba a v tomto volebnom období aj bude chýbať.”

Miloš Moravčík: “Uvedomujeme si, že sme pochybili a ospravedlňujeme sa voličom, že ich hlas prepadol. V budúcnosti musíme ľuďom ponúknuť tváre, s ktorými sa budú vedieť stotožniť. Musíme ponúknuť témy, ktoré ľudí trápia a musíme komunikovať zrozumiteľnejšie.”

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

R. Raši: Do Izraela a USA posielame ďalšie firmy, aby sa presadili na globálnych trhoch

6:20 R. Raši: Do Izraela a USA posielame ďalšie firmy, aby sa presadili na globálnych trhoch

Zvýšenie využitia kapacity elektrovozidiel, zlepšenie služieb zákazníkom prostredníctvom smart zaria…