Za symbol čoho považuje 17. november šéf parlamentu? Čítajte perly Pellegriniho

17. 11. 2015 19:01

Jeden z najvyšších ústavných činiteľov – predseda parlamentu Peter Pellegrini si 17. november pripomenul otvorením výstavy originálnych transparentov, ktoré ilustrujú udalosti spred 26 rokov. Výstava vo foyeri národnej rady má všetkým návštevníkom pripomínať myšlienky a heslá Nežnej revolúcie. Vo svojom príhovore nezabudol pripomenúť tragické udalosti, ktoré sa v uplynulých dňoch odohrali v Paríži.

Za symbol čoho považuje 17. november šéf parlamentu? Čítajte perly Pellegriniho
Foto: nrsr.sk
Popis: Predseda NR SR Peter Pellegrini otvoril výstavu transparentov pripomínajúcich udalosti Nežnej revolúcie
reklama

Predseda parlamentu Peter Pellegrini za účasti členov vlády, poslancov, študentov vysokých škôl, mladých ľudí a priamych účastníkov revolučných dní otvoril výstavu, ktorú tvoria originálne transparenty pripomínajúce revolučné dni z roku 1989.

Vo svojom príhovore vzdal vďaku a hold všetkým tým, ktorí našli odvahu, vyšli do ulíc a vďaka ktorým máme na Slovensku slobodné a demokratické voľby. „17. november považujem za symbol moderných dejín Slovenska. Naša krajina je nielen slobodná a demokratická, ale aj úspešná, hrdá a rešpektovaná. Práve dnes, aj na základe dramatických udalostí, ktorých sme svedkami za uplynulé dni, si treba pripomenúť, aké dôležité sú hodnoty slobody a demokracie,“ zdôraznil Pellegrini.

Výstavu otvoril predseda parlamentu Peter Pellegrini. (Zdroj: nrsr.sk)

Na novembrové udalosti spomínali aj priami účastníci demonštrácií a podelili sa o autentické dojmy z tohto obdobia. Zaujímavosťou výstavy je, že predstavuje originálne transparenty, ktoré držali ľudia počas demonštrácií konajúcich sa v novembri 1989. Transparenty zozbierala Mária Vaškovičová, organizátorka Krištáľového krídla a autorka myšlienky tejto výstavy, čím zachránila tieto dôkazy histórie pred vyhodením do koša.

Na otvorení výstavy sa zúčastnili aj priami účastníci novembrových demonštrácií. (Zdroj: nrsr.sk)

„Študenti boli a sú neprehliadnuteľnou hybnou silou našej spoločnosti. Heslo ,študenti sú naša budúcnosť‘ nie je len prázdnou frázou,“ uviedla na záver Jana Šmelková, predsedníčka Študentskej rady vysokých škôl. Výstava je prístupná pre všetkých návštevníkov do 25. novembra.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

21:45 Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

Novelu zákona o štátnom jazyku z dielne SaS, ktorá navrhuje zrušiť uprednostnenie štátneho jazyka, p…