Myšlienka vytvorenia ministra financií eurozóny je zlá, tvrdí Pavol Frešo

28. 7. 2015 11:32

Myšlienka vytvorenia ministra financií eurozóny je podľa SDKÚ-DS zlá. Ako povedal dnes pre agentúru SITA predseda strany Pavol Frešo, nerieši totiž základné problémy krajín platiacich eurom. Navyše vytvára predpoklad na harmonizáciu daní a stieranie konkurenčných výhod. Jediným účinným riešením je podľa SDKÚ-DS dodržiavane pravidiel.

Myšlienka vytvorenia ministra financií eurozóny je zlá, tvrdí Pavol Frešo
Foto: SITA
Popis: Pavol Frešo

„Eurozóna má pre svojich členov jasné pravidlá. V minulosti ich viaceré vlády porušovali. Teraz je čas, keď nepotrebujeme viac byrokracie, ale viac rešpektu voči tým, ktorí pravidlá vždy dodržiavali. A to je presne príklad Slovenska. Pri všetkej skromnosti aj veľkí sa môžu poučiť od nás malých, ktorí všetko dodržiavame a vždy splníme,“ povedal predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

Euroministerstvo financií by malo negatívny dopad na slovenskú ekonomiku

Vstup každého štátu do eurozóny bol podmienený maximálnou výškou deficitu, verejného dlhu či inflácie. Pre niektoré krajiny po prijatí eura akoby tieto kritériá podľa Freša prestali platiť. To je dôvod, pre ktorý sa eurozóna dostala do problémov a členské krajiny boli prinútené zachraňovať niektoré štáty. Prvým krokom, ktoré musí eurozóna žiadať od svojich členov, je podľa neho bezpodmienečné dodržiavanie pravidiel. Bez ohľadu na to, či ide o malú alebo veľkú krajinu a akú úlohu zohráva v politike EÚ.

„Ak by sa myšlienka vzniku pozície euroministra financií pretavila v skutočnosť, malo by to negatívny dopad na našu ekonomiku. Už dnes silnejú snahy na harmonizáciu daní. Vytvorením tohto postu by sa táto zlá myšlienka priblížila k realite a Slovensko by prišlo o možnosť konkurenčnej výhody,“ doplnil predseda Sekcie podnikania a zamestnanosti SDKÚ-DS Milan Roman.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

21:45 Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

Novelu zákona o štátnom jazyku z dielne SaS, ktorá navrhuje zrušiť uprednostnenie štátneho jazyka, p…