Ľudia v Sieti nevnímajú politiku ako kolbište marketingových mágov, či súboj do seba zahľadených politických strán, tvrdí poslanec Martin Fedor

9. 8. 2015 11:16

Poslanec NR SR a vedúci stálej pracovnej skupiny strany Sieť pre vnútornú bezpečnosť Martin Fedor je presvedčený, že Sieť môže byť politickou silou, okolo ktorej sa bude formovať alternatíva vlády jednej strany. Napriek objavujúcim sa obvineniam z netransparentného financovanie kampane strany Sieť Fedor tvrdí, že nemá žiadne informácie, ktoré by spochybňovali fungovanie Siete a jej financovanie.

Ľudia v Sieti nevnímajú politiku ako kolbište marketingových mágov, či súboj do seba zahľadených politických strán, tvrdí poslanec Martin Fedor
Foto: SITA
Popis: Martin Fedor, poslanec NR SR
reklama

„Som presvedčený, že Sieť prispieva do slovenskej politiky výraznejšie, ako ktorákoľvek iná politická strana v súčasnosti. Vízia jednoduchého, fungujúceho štátu pre občanov je veľmi silná. Plus generačná výmena, ktorá už musí na Slovensku prísť,“ povedal Fedor. Politika Siete je podľa neho primárne orientovaná na program a ponuku dobrých služieb štátu pre ľudí. „Ľudia v Sieti nevnímajú politiku ako kolbište marketingových mágov, či súboj do seba zahľadených politických strán,“ uviedol Fedor.

Fedor v Sieti

Fedor vstúpil do Siete po novembrovom odchode z SDKÚ-DS. „Za tie mesiace, čo som Sieť spoznal zblízka, nejde o marketingový trik ani o projekt sponzorov. Je to projekt silného presvedčenia o generačnej výmene, odstránení byrokracie štátu, zmene štýlu vládnutia, ktorý je neprijateľný,“ povedal s tým, že nemá žiadne informácie, ktoré by spochybňovali fungovanie Siete a jej financovanie. Pripomenul, že Sieť si zobrala veľkú pôžičku na financovanie svojich aktivít. „Aj keď do detailov financovania nevidím, je to pre mňa primárne otázka dôvery a viem, že si zodpovední ľudia dávajú maximálny pozor na to, aby nevznikali čo len najmenšie pochybnosti,“ zdôraznil.

Kritika financovania

Strana Sieť čelí najmä kritike lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča, ktorý tvrdí, že Sieť má vyššie náklady na kampaň, ako má deklarované príjmy. Podľa Matoviča bilbordy, megaboardy či inzercia Siete a Procházkova vlaňajšia prezidentská kampaň stáli za posledný rok približne dva milióny eur, hoci strana vykázala len 700-tisícový úver. Fedor tvrdí, že má s lídrom Siete Radoslavom Procházkom dobrú skúsenosť. „Rado Procházka dokáže vydávať neskutočne veľa energie v prospech úsilia, ktorému verí. V tom ho obdivujem. Necháva tiež dostatočne otvorené dvere pre realizáciu svojich ľudí,“ dodal Fedor.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

21:45 Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

Novelu zákona o štátnom jazyku z dielne SaS, ktorá navrhuje zrušiť uprednostnenie štátneho jazyka, p…