Frešo akékoľvek dohody so Smerom odmieta. Je to drzosť, to by som si od konkurentov vyprosil!

6. 8. 2015 11:58

Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo považuje za absolútnu drzosť, keď niekto stranu, ktorá opakovanie viedla tento štát, a jej voličov uráža tým, že do volieb pôjde len preto, aby prepadli hlasy stredopravých voličov. „To by som si od konkurentov vyprosil. Nech si to so mnou vydiskutujú vo verejnej debate. Do očí mi to ani jeden nepovie,“ povedal dnes pre agentúru SITA. Pravici aj ľavici by podľa neho pomohlo, keby sa venovali vlastným víziám a nie intrigám medzi stranami.

Frešo akékoľvek dohody so Smerom odmieta. Je to drzosť, to by som si od konkurentov vyprosil!
Foto: SITA
Popis: Pavol Frešo

SDKÚ-DS na rozdiel od KDH podľa Freša nikdy nepodpisovala predvolebnú koalíciu so Smerom. „Predseda SDKÚ-DS si nikdy nezobral na pomoc pri otváraní diaľničného úseku na pomoc predsedu Smeru-SD,“ uviedol Frešo. SDKÚ-DS na svojej internetovej stránke zároveň zverejnila kópiu volebných novín z roku 2013, na ktorej je predseda Smeru-SD Robert Fico a predseda KDH Ján Figeľ. Obe strany vtedy v Nitrianskom kraji vo voľbách do VÚC kandidovali v spoločnej Slovenskej koalícii. SDKÚ-DS tiež zverejnila na svojej stránke fotografiu, na ktorej Figeľ ako minister dopravy víta na otvorení diaľnice Fica.

Nominácia Mitríka bola prirodzená voľba

Frešo odmieta obchody so Smerom pri voľbe predsedu Najvyššieho kontrolného úradu a miesto v Slovenskom pozemkovom fonde. SDKÚ-DS nemá podľa neho žiadny vplyv na obsadzovanie pozícií na Najvyššom kontrolnom úrade SR. „Je to výlučne v kompetencii jeho predsedu. Nominácia Karola Mitríka bola prirodzená voľba, ktorá ukončila dlhú traumu. Inak by tam sedel nominant Smeru,“ upozornil. Podľa neho išlo o rozumné argumentovanie. „Je síce na Slovensku normálne, že kdekto tu hrá hry okolo toho, ale to krajine škodí,“ dodal. Mitrík má podľa Freša podobnú minulosť ako všetci šéfovia najvyšších kontrolných úradov v okolitých krajinách. „Nikde to nie je prokurátor, okrem Ruska (Maroš Žilinka, kandidát KDH, pôsobí ako prokurátor – poznámka SITA). Všade je to človek, ktorý prešiel komunálnou politikou. Keď je to dobré pre ostatné krajiny, je to dobré aj pre nás,“ povedal Frešo.

Je Frešo ešte opozičný poslanec?

Menovanie Ľubomíra Andrassyho za generálneho riaditeľa kancelárie predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) je podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Abrhana potvrdením dohody medzi SDKÚ-DS a Smerom-SD pri voľbe predsedu NKÚ. „Týmto predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo nemôže byť považovaný za opozičného politika,“ povedal dnes pre agentúru SITA Abrhan. Obáva sa však, že to má aj širšie súvislosti. „Obávam sa, že dohody medzi Pavlom Frešom a Smerom-SD pri obsadzovaní persón nakoniec vyvrcholia tým, že Frešo bez ohľadu na preferencie povedie SDKÚ-DS samostatne do parlamentných volieb s tým, že ich hlasy prepadnú. Ale to budú hlasy, ktoré stratia stredopravé strany,“ zdôraznil Abrhan.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

21:45 Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

Novelu zákona o štátnom jazyku z dielne SaS, ktorá navrhuje zrušiť uprednostnenie štátneho jazyka, p…