Ficov kabinet oberá študentov o peniaze. Socialistická vláda by nemala trestať študentov, ktorí si chcú na štúdium sami zarobiť, vyhlásil Moravčík z KDH

1. 8. 2015 23:54

Aj toto leto brigádujúci študenti doplácajú podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka na kroky súčasnej vlády, ktorá sa rozhodla oberať ich o časť zárobkov. „Ak totiž zarobia na letnej brigáde viac ako 200 eur mesačne, štát z toho strhne až 30-percentné odvody. To nie je fér, pretože peniaze, o ktoré študentov štát pripraví, im prirodzene budú chýbať na internát, študijné pomôcky, stravu, či ďalšie výdavky. Leto je navyše čas, keď sa študenti snažia zarobiť si na celý nasledujúci akademický rok,“ povedal dnes pre agentúru SITA Moravčík.

Ficov kabinet oberá študentov o peniaze. Socialistická vláda by nemala trestať študentov, ktorí si chcú na štúdium sami zarobiť, vyhlásil Moravčík z KDH
Foto: SITA
Popis: Miloš Moravčík, podpredseda KDH
reklama

KDH preto navrhuje, aby sa zárobkový limit zdvojnásobil počas letných prázdnin. Znamenalo by to, že študenti by si na letných brigádach mohli zarobiť nie 200 eur mesačne, ale 400 eur. A to bez toho, že by im na ne siahol štát. „Tiež by bolo potrebné zdvojnásobiť počet hodín, ktoré študenti môžu počas prázdnin odrobiť.

Bežne je to 20 hodín týždenne, počas júla a augusta by to malo byť 40 hodín týždenne. Bolo by to fér, pretože kedy inokedy si majú študenti zarobiť, keď nie cez školské prázdniny,“ povedal podpredseda kresťanských demokratov.

Vláda by nemala študentov trestať

Takéto opatrenie považuje KDH za solidárne. „Totiž nie všetci rodičia si môžu dovoliť hradiť deťom celé výdavky na štúdium. Náklady navyše každý rok rastú, čo spôsobuje problémy mnohým rodinám. Vláda by nemala trestať študentov, ktorí si chcú na štúdium sami zarobiť. Naopak, mala by im na to vytvoriť podmienky, nech zmysluplne využijú leto a získajú aj cennú prax,“ vyhlásil Moravčík.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

21:45 Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

Novelu zákona o štátnom jazyku z dielne SaS, ktorá navrhuje zrušiť uprednostnenie štátneho jazyka, p…