Do budúcoročných parlamentných volieb sa možno nezamieša len SEN, ale aj OSOH. Politické strany a hnutia sa na Slovensku objavujú ako huby po daždi

24. 7. 2015 16:07

Len v polovici júla oznámil Eduard Chmelár vznik vlastného politického hnutia s názvom SEN. Zber podpisov na jeho vznik je už v plnom prúde, ale na ministerstve vnútra pribúdajú stále ďalšie žiadosti o založenie nových politických subjektov. Koľko ich nakoniec pôjde do volieb, ukáže až podpora voličov, ktorí budú ochotní podporiť nové strany a hnutia.

Do budúcoročných parlamentných volieb sa možno nezamieša len SEN, ale aj OSOH. Politické strany a hnutia sa na Slovensku objavujú ako huby po daždi
Foto: ReproFoto: Facebook
Popis: Eduard Chmelár

Strana XY, strany Deti a Rodina, Slovenskí sociálni demokrati, Konzervatívna obroda Slovenska či Obrodné spoločné občianske hnutie. Naposledy uvedené hnutie používa skratku OSOH a jej zakladatelia sú traja ľudia z Bratislavy. „Vzhľadom na neúnosnú situáciu v spoločnosti si OSOH dáva za cieľ spojiť neskorumpované proobčianske sily, t. j. zjednotiť ľudí z malých politických strán, budúcich strán, občianskych združení a aktivistov a zabezpečiť po voľbách dôstojný život bežných ľudí na Slovensku,” píšu v tlačovej správe členovia prípravného výboru OSOH Jozef Šolc, Beata Novomeská a Viktor Macanga.

Podľa informácií portálu Konzervativnyvyber.sk je na ministerstve vnútra zverejnených 8 oznámení o vzniku nových politických strán alebo hnutí. Na ich založenie však každá strana potrebuje 10 000 podpisov oprávnených voličov. So zbieraním už niektoré subjekty začali. Koľko strán sa nakoniec bude uchádzať o hlasy voličov v budúcoročných parlamentných voľbách, je preto zatiaľ otázne.

Celý článok si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

21:45 Je to čista provokácia! Jediným zámerom je vrážať klin do koalície! Návrh SaS vybičoval v pléne emócie

Novelu zákona o štátnom jazyku z dielne SaS, ktorá navrhuje zrušiť uprednostnenie štátneho jazyka, p…