VIDEO Biznis s mŕtvolkami detí šokuje europarlament. Unikla tajná nahrávka

16. 10. 2015 10:00

Nemáme právo nazývať sa civilizáciou, ak sme schopní predávať s cieľom zisku časti tiel nenarodených detí a pozerať na ne ako na laboratórne zvieratá, vyhlásil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) počas diskusie Predaj orgánov bábätiek – pravda o potratovom priemysle, ktorej bol na pôde Európskeho parlamentu (EP) spoluhostiteľom.

VIDEO Biznis s mŕtvolkami detí šokuje europarlament. Unikla tajná nahrávka
Foto: Archív: M.M.
Popis: Zľava: Lila Rose, zakladateľka americkej neziskovej organizácie Live Action a Miroslav Mikolášik, europoslanec (EĽS/KDH)

Mikolášika pobúrili zverejnené nahrávky skrytej kamery, v ktorých zástupcovia celosvetovej organizácie Plánované rodičovstvo priznávajú predaj orgánov nenarodených detí po vykonaní potratu výskumným biotechnologickým laboratóriám s cieľom rozšíriť zdroje svojich príjmov. „Zamestnanci tejto najväčšej siete interrupčných kliník na nahrávkach otvorene hovoria, že sú ochotní prispôsobiť postup zákroku a termín potratu podľa požiadaviek zákazníkov,“ pripomína Mikolášik.

Komisia mlčí

Slovenský europoslanec hneď po prevalení škandálu žiadal Európsku komisiu o zastavenie významnej finančnej podpory pre Medzinárodnú federáciu Plánovaného rodičovstva (IPPF) z verejných európskych zdrojov a jasnú reakciu na zverejnené skutočnosti. „Mrzí ma, že ani tri mesiace čakania na odpoveď nestačili, aby komisia zaujala vlastné kompetentné  stanovisko, ale v odpovedi na moje konkrétne otázky len zreprodukovala vyhlásenia z nelegálnej činnosti podozrivej organizácie Plánované rodičovstvo,“ informuje Mikolášik, ktorý v EP pôsobí ako predseda Pracovnej skupiny európskych ľudovcov pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť.

Veda bez morálky nevedie nikam

„Ide o nepochopiteľné strkanie hlavy do piesku, keď je ľudská dôstojnosť pošliapavaná. A to napriek tomu, že  história nám už mnohokrát ukázala, že na víťazstvo zla stačí mlčanie ostatných. Práve starý kontinent s tým má pritom nie tak dávnu tragickú skúsenosť, ktorá by nám mala stále pripomínať, že veda bez morálky nevedie nikam,“ vyjadril sa europoslanec.

Kam idú peniaze európskych daňových poplatníkov?

V diskusii, nad ktorou okrem slovenského europoslanca prevzala záštitu aj trojica ďalších poslancov z frakcie európskych ľudovcov (Michaela Šojdrová, Alojz Peterle a Marijana Petir), vystúpila aj zakladateľka americkej neziskovej organizácie Live Action Lila Rose. Tá prezentovala svoje zistenia o zariadeniach Plánovaného rodičovstva, podľa ktorých je napriek ročnému rozpočtu organizácie takmer 110 miliónov eur mnoho žien vystavených na niektorých jej klinikách počas zákrokov nehygienickým podmienkam, čo viaceré stálo život. „O to viac by komisia mala zvážiť, kam posiela peniaze európskych daňových poplatníkov,“ upozornila Rose.

Nahrávka skrytej kamery šokovala

Škandalózne video, ktoré uniklo na verejnosť pred tromi mesiacmi, zachytáva riaditeľku lekárskej služby Deborah Nucatola z Medzinárodnej federácie plánovaného rodičovstva, ako ponúka  na predaj časti tela potratených detí. Lekárka priznala, že je pre ňu dôležité dostať z nenarodeného dieťaťa neporušené časti tela.

Únia nemôže pred zločinom zatvárať oči

K problematike predaja orgánov potratených detí sa pred časom vyjadroval v pléne EP aj europoslanec Branislav Škripek (OĽaNO/ECR). „Obchod s orgánmi potratených detí je absolútne neprijateľný. Nedávno odhalené škandalózne praktiky medzinárodnej organizácie Plánovaného rodičovstva musia byť riadne vyšetrené,“ vyjadril sa europoslanec.

Škripek tiež zdôraznil, že kým sa tento škandál nevyrieši, požaduje pozastavenie akejkoľvek finančnej podpory zo strany EÚ tejto organizácii. „Európska únia ako strážca hodnôt a ochranca ľudských práv predsa nemôže pred takýmto zločinom zatvárať oči,“ vyhlásil.

Prejav europoslanca Branislava Škripeka. (Zdroj: YouTube.com)

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Europarlament sprístupnil internetovú stránku  zameranú na eurovoľby

15:00 Europarlament sprístupnil internetovú stránku zameranú na eurovoľby

Európsky parlament (EP) v piatok informoval, že sprístupnil internetovú stránku zameranú na všetky d…