Beňovej recept na teroristov: Nešírme nenávisť, bojujme proti násiliu

15. 11. 2015 7:40

Europoslankyňa varuje pred radikalizáciou islamských fanatikov, no súčasne vyzýva: Reakciou by malo byť odhodlanie bojovať proti násiliu, radikalizmu a extrémizmu v akejkoľvek podobe, zdôraznila vo svojom stanovisku Monika Flašíková Beňová

Beňovej recept na teroristov: Nešírme nenávisť, bojujme proti násiliu
Foto: SITA
Popis: Monika Flašíková Beňová, poslankyňa EP (SMER-SD)
reklama
Postupne sa k včerajšiemu teroristickému útoku vyjadrujú aj slovenskí politici. Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová sa vyslovila medzi prvými: "Rodinám a blízkym obetí v Paríži, ale aj celému Francúzsku je potrebné vyjadriť hlbokú a úprimnú sústrasť. Musíme dať jednoznačne najavo, že po včerajšom masakri nekrváca len Francúzsko a jeho metropola, ale že to bol útok na naše spoločné hodnoty, ktoré si chceme a budeme chrániť," zdôraznila slovenská europoslankyňa za Smer . Podľa nej iba ide o potvrdenie, že za masakrom stojí tzv. Islamský štát  a to musí byť poslednou výstrahou na to, aby sa všetky demokratické krajiny spojili a jednoznačne postavili proti náboženskému terorizmu, ktorý táto odporná organizácia stelesňuje.
 
"Teror v Paríži je dôkazom, že fanatici sa nezastavia pred ničím a že svoje spôsoby šírenia násilia a krutosti neustále zdokonaľujú. Tragédia má však viacero rozmerov. Nemôžeme pritom dovoliť, aby sa stala zvráteným nástrojom pre obhajobu rôznych xenofóbnych názorov, ktorým sme najmä v súvislosti s pretrvávajúcou utečeneckou krízou v Európa nútení čeliť. Strachom, ktorý tieto názory šíria a podporujú, sa totiž nad barbarstvom a násilím, ktoré predstavuje náboženský fanatizmus, zvíťaziť určite nedá. Naopak robí nás to ešte slabšími a presne to sa vrahovia zo včerajšieho večera snažia dosiahnuť", povedala pre PL.sk  Beňová, ktorá na záver svojho stanoviska ponúkla aj svoje riešenie:  "Je preto dôležité zamerať sa nie na šírenie nenávisti. Reakciou by malo byť odhodlanie bojovať proti násiliu, radikalizmu a extrémizmu v akejkoľvek podobe." 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Jozef Hübel
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Europarlament sprístupnil internetovú stránku  zameranú na eurovoľby

15:00 Europarlament sprístupnil internetovú stránku zameranú na eurovoľby

Európsky parlament (EP) v piatok informoval, že sprístupnil internetovú stránku zameranú na všetky d…