USA oceňuje pôsobenie slovenských jednotiek v zahraničí aj modernizáciu vojenskej techniky

9. 7. 2015 11:05

Minister obrany SR Martin Glváč v rozhovore pre televíziu TA3 priznal, že pochvala od Spojených štátov súvosí s nedávnym nákupom amerických bojových vrtuľníkov Black Hawk. Po stretnutí s americkým chargé d´affaires na Slovensku Rudolfom Perinom minister Glváč uviedol, že vláda je pripravená spolupracovať s USA na misiách v zahraničí.

USA oceňuje pôsobenie slovenských jednotiek v zahraničí aj modernizáciu vojenskej techniky
Foto: SITA
Popis: Presun tankov
reklama

Američania oceňujú napríklad pôsobenie slovenských ženistov v Afganistane a sú pripravení nám pomôcť pri rozbehnutej modernizácii armády. Slovensko výmenou za to navrhlo, že vyšle vojakov do Líbye v rámci medzinárodných snáh o zastavenie vlny migrantov. Práve líbyjské prístavy sú totiž prestupnou stanicou pre tisícky migrantov, ktorí sa do Európy dostávajú cez Stredozemné more.

Presné požiadavky na to, ako by mala naša účasť vyzerať, sa zatiaľ na Slovensko nedostali. „Je to jeden z návrhov. Ja ho vnímam veľmi pozitívne, pretože odstraňuje pôvod a nie len následok,“ uviedol Glváč.

Ako ďalej dodal minister obrany, „situácia nie je dobrá ani na východ od nás, kde množstvo ľudí migruje v rámci Ukrajiny a my musíme upozorňovať aj našich partnerov, či už v NATO, alebo EÚ aj na to, že sa musíme venovať i situácii na východe, aby sme prípadne pomohli aj Ukrajine a ľuďom, ktorí museli opustiť územia postihnuté konfliktom".

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka vymenovala  vládu Igora Matoviča

13:45 Prezidentka vymenovala vládu Igora Matoviča

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Igora Matoviča (OĽaN…