Desiatky tisíc prerozdelených utečencov v krajinách Európskej únie sú ešte len začiatok, hovorí Ska Kellerová z frakcie zelených

29. 7. 2015 18:01

Utečencov v Grécku každým dňom pribúda. Helénska republika čelí obrovskému náporu utečencov, v počte utečencov predčila aj Taliansko. Robí Európska komisia všetko, čo je v jej silách? Ako by mala tento, miestami sa zdá, že neriešiteľný, problém riešiť? Takúto otázku si kladú niektorí europoslanci, najmä z frakcie zelených.

Desiatky tisíc prerozdelených utečencov v krajinách Európskej únie sú ešte len začiatok, hovorí Ska Kellerová z frakcie zelených
Foto: ReproFoto: europarltv.eu
Popis: Ska Keller, poslankyňa Európskeho parlamentu (Strana zelených)
reklama

Podpredsedníčka frakcie zelených v Európskom parlamente kritizuje členské krajiny, že nie sú schopné či ochotné dohodnúť sa na záväznom mechanizme voči utečencom. Pripomeňme, že únia sa zatiaľ zaviazala prijať 40 000 utečencov. Tento počet však má byť podľa niektorých poslancov len počiatočný, číslo sa má časom navyšovať.

Solidarita EÚ môže utŕžiť veľkú ranu

„Predovšetkým Grécko teraz čelí väčším problémom, pretože nahradilo Taliansko a sem chodí  najviac ľudí. Grécko má veľmi vážne hospodárske problémy, takže sa neraz stalo, že pre utečencov nebolo dosť potravín. Skutočne si myslím, že by mala Európska únia robiť viac,” povedala v rozhovore pre EuroparlTV Ska Kellerová z frakcie zelených. Európska komisia by sa podľa Kellerovej mala zaviazať k zvyšovaniu počtu prijatých utečencov. V opačnom prípade „solidarita Európskej únie utŕži veľkú ranu".

Celý rozhovor si v angličtine môžete pozrieť TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prezidentka vymenovala  vládu Igora Matoviča

13:45 Prezidentka vymenovala vládu Igora Matoviča

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Igora Matoviča (OĽaN…