nedeľa, 28 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Predseda Národnej rady SR Danko odcestoval na oficiálnu návštevu Českej republiky

Predseda Národnej rady SR Danko odcestoval na oficiálnu návštevu Českej republiky

Slovenská parlamentná delegácia sa stretne počas svojej návštevy aj s predstaviteľmi priemyselno-technologických spoločností. Neodmysliteľnou súčasťou parlamentných zahraničných pracovných ciest sú aj stretnutia s našimi krajanmi žijúcimi v zahraničí, výnimkou nebude ani táto.

Slovensko-České parlamentné vzťahy sa vyznačujú mimoriadnou a korektnou spoluprácou, na ktorú nadväzujú obe strany na všetkých stretnutiach. „Vysoko oceňujeme doterajšiu nadštandardnú a komplexnú parlamentnú spoluprácu s českým Parlamentom – Poslaneckou snemovňou aj Senátom – na všetkých úrovniach, počnúc jednotlivými poslancami, cez výbory až po nás, vrcholných predstaviteľov, parlamentné administratívy nevynímajúc,“ zdôraznil pred odchodom predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Neklamným dôkazom bolo aj druhé spoločné zasadnutie predsedníctiev NR SR a Poslaneckej snemovne a Parlamentu ČR, ktoré sa uskutočnilo v júni 2017 vo Vysokých Tatrách, ako aj nedávne neformálne stretnutie v Suchej Lozi na Morave. Tento formát pravidelne potvrdzuje svoju opodstatnenosť, nakoľko ho obe strany vnímajú ako medzinárodne unikátnu platformu pre výmenu názorov, zdieľanie osvedčených postupov a zbližovanie našich stanovísk vo všetkých otázkach spoločného záujmu. „Je to užitočný prostriedok ako priniesť pridanú hodnotu pre naše parlamenty, a to ako smerom dovnútra pri našej každodennej práci, ale aj smerom navonok – k našim občanom,“ zdôraznil Andrej Danko.

Súčasťou cesty budú aj rokovania o spoločných oslavách oboch štátov. V budúcom roku si pripomenieme široké spektrum výročí, ktoré majú zásadný historický význam pre oba naše národy a naše bilaterálne vzťahy.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 Úmrtí 7,075 Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 08:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky