Strana NAJ zavedie minimálnu mzdu 1000 eur plošne a okamžite. Vyriešime tak chudobu pracujúcich, hovorí Viktor Béreš

0
Strana NAJ (Autor: Archív VB)
Je v záujme Slovenska, aby sme skokovo zlepšili finančnú situáciu ľudí. Netreba sa báť ani strašenia, že firmy odídu. Najväčšie firmy neodídu, lebo majú úľavy od štátu, a vytvoríme a podporíme zo strany štátu nové odvetvia ako poľnohospodárstvo, drevospracujúci priemysel, vybudujeme štátne farmy, štátnu stavebnú spoločnosť a verejné investície začneme prudko podporovať, takže roztočíme ekonomiku a skrz min. mzdy 1 000 eur sa začnú peniaze na Slovensku točiť a stúpnu tržby v obchodoch. V obchodoch budú slovenské výrobky, lebo zavedieme potravinovú sebestačnosť (zemiaky, mäso, mliečne výrobky, pečivo, maslo). Za Fica vzrástli ceny o 40 % na základné potraviny. Za NAJ ceny klesnú a porastú mzdy na 1 000 eur. Ceny budú klesať, pretože dáme možnosť malým farmárom, podporíme ich odbyt reklamou, aby ľudia vedeli, kde môžu nakupovať, a tým vytvoríme konkurenčný tlak na obchodné reťazce, lebo ak by zvýšili ceny, pôjdu ľudia nakupovať inde. Taktiež rozbehneme štátny reťazec slovenských výrobkov (franšízový systém). Všetko máme do detailu premyslené, ako zavedieme aj potravinovú sebestačnosť.

Príčiny chudoby

Vysvetlenie, prečo krajina stagnuje, je bizarne jednoduché. Tri mld. eur sa zbytočne odlievajú, resp. legálne ukradnú, z rozpočtu štátu v prospech oligarchov a finančných skupín a to zapríčinilo súčasnú biedu a chudobu, ktorá za rok stúpla o 30 tis. chudobných. Chudobných je takmer 700 000 na Slovensku. Ide o ľudí s príjmom do 348 eur mesačne. Takže ak máte príjem 349 eur, už nie ste chudobní. V tejto skupine sú hlavne dôchodcovia, ktorí ťahajú na Slovensku za kratší koniec. Je to irónia, pretože dôchodcovia si zaslúžia dôstojný dôchodok, z ktorého by si dovolili kupovať kvalitnejšie potraviny, ktoré nepochybne vplývajú na zdravie, a teda aj dĺžku života.  Dlhodobo najväčšia bieda je v Prešovskom a Banskobystrickom kraji.    

Späť k platom a min. mzde 1 000 eur, ktorá je reálna, a prečo

Existuje pomer medzi HDP (produkcia krajiny) na obyvateľa, teda medzi tým, čo krajina vyrobí, a platmi v krajine. V normálnej krajine, kde sa nekradne, platí, že ak je HDP vysoké ako na Slovensku, tak sa vysoké HDP pretaví do vyšších platov a kvalitnejších verejných služieb, ako je zdravotníctvo.
 
Po analýze výkonnosti Anglicka, Francúzska a Slovenska a ich platov sú výsledky na Slovensku priam šokujúce. Podľa výkonnosti krajiny môžeme pohodlne zarábať 1 000 eur. Prečo?
 
Produkcia krajiny (HDP) v r. 2016 na obyvateľa: 
 
Produkcia Francúzska 33 700 eur ročne/obyvateľ a min. mzda 1 457 eur/mes.
 
Produkcia Anglicka 35 800 eur ročne/obyvateľ a min. mzda 1 400 eur/mes.
 
Produkcia Slovenska 15 300 eur ročne/obyvateľ, ALE min. mzda IBA 435 eur/mes. 
 
Z toho jasne vyplýva, že hoci máme produkciu na obyvateľa na Slovensku oproti Francúzsku nižšiu len o polovicu, platy sú vo Francúzsku oproti Slovensku vyššie o 240 % a v Anglicku o 220 %. 

Čo ďalej urobiť? Zaviesť súbežné daňové opatrenia

Znížia sa dane na 13 % a odvody pre živnostníkov tiež. Reťazové účtovanie DPH bude zrušené, takže len posledný bude účtovať DPH.
Preto je nielen potrebné, ale priam nevyhnutné zvýšiť min. mzdu na 1 000 eur. Výsledkom budú šťastné rodiny a koniec chudoby. Pár firiem odíde, ale vytvoríme nové pracovné miesta v modernom poľnohospodárstve a v spracovateľskom priemysle (spracovanie dreva, odevný priemysel, potravinárstvo, ktoré upadlo v 90. rokoch). Znížia sa dane a odvody pre malé firmy, takže malé firmy nepocítia vyššie mzdové náklady a pracovníci budú stabilizovaní a spokojní na Slovensku.

Rast miezd

Vo verejnom sektore na 1 000 eur bude bezproblémový, lebo ušetríme na oligarchii min. 3 mld. eur + 2 mld. na DPH plus.
Bohaté a veľké firmy na to dlhodobo majú.
 
Malé podniky dostanú kompenzáciu vo forme nižších daní a výnimku, ak majú malé tržby.
 
Nezabúdajme, že írsky vodič zarobí aj 3 000 libier. Takže min. mzda 1 000 eur bude len minimum a bude stúpať počas vlády NAJ.
Od roku 2004 sa Slovensko (945 eur) dostalo len na 25 % priemernej mzdy zakladajúcich členov EÚ.
 
Luxembursko  4 682 eur
Holandsko   4 164 eur
Belgicko  3 949 eur
Nemecko   3 911 eur
Francúzsko  3 200 eur
Taliansko  2 590 eur
 
Priemerná mzda na Slovensku pre rok 2017 predstavuje 945 eur. A koľko ľudí reálne dosahuje mzdu 945 eur? Nie je realitou mzda okolo 500 eur? Takže Západu sa 10 % platmi skôr vzďaľujeme a nie približujeme
 
Záver: Zavedieme min. mzdu 1 000 eur ako nevyhnutné prvé opatrenie vlády. Oligarchia bude odstavená okamžite.
 
PR článok
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu